Nalejte si pohár vínka, neuveríte, aký blahodarný a prekvapivý účinok to má na naše zdravie

Ako má pohár vína vplyv na naše telo? Pretože nie sme rovnakí, každý si uvoľní v náročnom pracovnom dni ináč.

Niektorí ľudia sledujú televíziu, iní rozprávajú s rodinou a niektorí majú rád pohárik vína po dni. Môžu existovať veľa otázok, ktoré by mohli vyplynúť z toho, prečo by ste mali piť víno, pretože každý vie, že alkohol nie je zdravý. Výskum ukazuje, že malé množstvo alkoholu má dobré účinky na naše telo, napríklad. pohár vína (už nie!) dokáže spraviť dobre. V nasledujúcich riadkoch môžete prečítať o priaznivých účinkoch vína, stačí sledovať!

 1. Pravidelná konzumácia pohára vína pomáha zbaviť sa ďalších kilogramov

Podľa vedeckých pracovníkov časopis Journal of Physiology publikoval pohár vína, ktorý sa považuje za jednu hodinu cvičenia, ktorú strávime vo fitness centre spaľovaním kalórií. To všetko je dôsledkom zložiek vo víne, ktoré urýchľujú metabolizmus – Jason Dick, autor štúdie.

2. Obnovuje dych

Zabudnite na žuvačku, po obede alebo večeri pojedzme pohár vína. Lia Kaufman slávny nutricionista verí, že víno je najlepší ústnej vody, pretože obsahuje hodnotné materiály, baktericídny účinok, takže sa zápach z úst zmizne.

3. Pomáha v prípade alergických ochorení

Biele víno môže zmierniť alergické príznaky. Ľudia, ktorí zápasia s týmto problémom, určite prežili na vlastnej koži, s akou alergiou sa liečia antihistaminiká. Svetoznáma Laura Fosterová dokázala, že biele víno obsahuje malé množstvo histamínu, ktoré môže pomôcť zmierniť alergické príznaky.

4. Znížte hladinu cholesterolu

Lia Kaufman tvrdí, že víno je bohaté na antioxidanty, takže jeho nízka spotreba môže zabrániť rôznym srdcovým chorobám. Pri pití pohára vína môžete znížiť riziko vzniku infarktu myokardu znížením „zlého“ cholesterolu. Pozor! Spotreba iných typov alkoholu alebo väčšia spotreba vína môže mať vážne dôsledky pre naše zdravie.

5. Má mimoriadne dobrý účinok na srdce

Zdravé srdce a „dobrý“ cholesterol sú veľmi dôležitým faktorom v našich životoch, jeden bez druhého, takmer nemysliteľný. Výskum ukázal, že pravidelná konzumácia pohára vína môže zvýšiť „dobrú“ hladinu cholesterolu o 5 až 15%.

6. Pomáha udržiavať pamäť v bezpečí

Výskumníci na univerzite v Arizone preukázali, že pri skúmaní vývoja ľudského mozgu ženy, ktoré dosiahli vek 70 rokov a konzumovali pohár vína denne, sú zdravšie, môžu ľahšie vykonávať testy pamäti ako ženy, ktoré nepijú víno.

7. Posilňuje imunitný systém

Veľké Britskí vedci dokázali, že u ľudí, ktorí spotrebovali pohárik vína denne 11% – zníženie tvorby al-prenosných chorôb. látky obsiahnuté vo víne zdvihol bojovať s baktériou Helicobacter pylori. Táto baktéria môže spôsobiť žalúdočné vredy a rakovinu žalúdka. Vedeli ste, že 2-3 dúšky vína zabíjajú salmonelu? Túto skutočnosť dokázali španielsky vedci.

8. Posilňuje kostru

Vedci zistili, že kosti sú silnejšie u žien, ktoré konzumovali malé množstvo vína, na dennej báze, než tie ženy, ktoré nepijú víno. Prečo? Alkohol zvyšuje ženský hormón estrogén – úrovne, čo spomaľuje osteoporózu.

Buďte opatrní pri spotrebe vína, aj keď má veľa dobrých vlastností, konzumujte ho zodpovedne. Iba jeden pohár denne! Väčšie množstvo je škodlivé pre telo! Chceme dobré zdravie!

ZDROJ: ketkes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>