Najlepšie domáce prostriedky na prevenciu vypadávania vlasov

Vlasy zohrávajú významnú úlohu v našom vzhľade. Dnešná generácia trpí stratou vlasov, pretože nadmerne používa chemické výrobky na starostlivosť o vlasy. Ľudia tiež trpia stratou vlasov aj v dôsledku ochorení. Iní ľudia trpia touto chorobou kvôli nízkej hustote, ktorá je niekedy genetickým problémom.

V dnešnej dobe sa vypadávanie vlasov stáva bežným problémom, stále viac ľudí trpí týmto problémom. Bežné príznaky vypadávania vlasov zahŕňajú postupné zriedenie vlasov, náhly prierez chĺpkov alebo škvŕn na vlasoch.

Existuje milión dôvodov na postupné zvyšovanie vypadávania vlasov, najčastejšími príčinami vypadávania vlasov sú:

  • duševný stres
  • starnutie
  • hormonálna nerovnováha
  • chemoterapia
  • drogy
  • nadmerné fajčenie atď.

Nižšie sú klinické a osobne testované domáce lieky na liečbu vypadávania vlasov:

1. Kokosové mlieko a olej

Kokos má pozoruhodné vlastnosti pre výživu pokožky hlavy. Ak správne používate kokosový olej a mlieko, je to najlepší domáci liek na vypadávanie vlasov. Správna masáž s kokosovým olejom môže zlepšiť prietok krvi v bunkách, zvýšiť rast vlasov a vyživovať ich. Ak chcete, môžete kokosový olej nahradiť ďalšími, napríklad olivami, mandľami atď.

2. Aloe vera

Aloe vera môže byť dobrou voľbou v zozname najlepších domácich liekov proti vypadávaniu vlasov. Je nasýtený enzýmami, ktoré stimulujú rast vlasov a vyživujú vlasy. Aloe vera to robí tým, že udržuje hladinu PH vo vlasoch, čo vedie k zvýšenému rastu vlasov a zdraviu. Aloe vera tiež lieči choroby ako svrbenie, sčervenanie pokožky hlavy a zápal. Môžete použiť gél alebo aloe vera šťavu.

3. Čínsky ibištek

Čínsky ibištek vo vašej záhrade nie je len kvetinou. Dokáže vyliečiť lupiny, posilniť vlasy a vyliečiť rozdelené konce. Táto kvetina je tiež užitočným domácim liekom na vypadávanie vlasov. Čínsky ibištek sa tiež môže konzumovať jednoduchým čajom a umývaním vlasov.

4. Červená repa

Červená repa je bohatá na sacharidy, bielkoviny, draslík, fosfor, vápnik a vitamíny, ako je napríklad B a C. To sú hlavné faktory obnovenie vypadávanie vlasov a ďalšie aktuálne problémy.

5. Ľanové semená

Ľanové semená, sú plné omega-3 mastných kyselín, ktoré môžu ľahko pomôcť pri zlepšovaní vašej rast vlasov, rovnako ako „opraviť“ poškodené vlasy. Ľanové semienko je účinné proti vypadávaniu vlasov. Tieto semená môžu byť konzumované priamo alebo môžu byť podávané ako šalát, ak ste príliš zaneprázdnení a často zabúdate aplikovať na pokožku hlavy.

ZDROJ.fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>