Nahraďte lieky pivom: 8 vedeckých faktov v prospech chmeľového nápoja …

Je pivo pre vás dobré? Je to dobré pre vaše srdce, a je tu veda, ktorá to podporuje. Víno sa často dostáva do centra pozornosti počas diskusií o zdraví srdca. Ale čo zdravotné prínosy piva. Podľa štúdie uskutočnenej výskumníkmi na University of Cambridge a University College v Londýne sa pije jeden pohár piva denne, čo súvisí so zníženým rizikom vzniku niektorých kardiovaskulárnych ochorení. Štúdia analyzovala elektronické zdravotné záznamy o takmer 2 milióny zdravých britských dospelých. Ľudia, ktorí boli mierni konzumenti alkoholu, mali menšiu pravdepodobnosť, že navštívia lekára na sedem stavov vrátane infarktu myokardu a mozgovej príhody spôsobenej krvnými zrazeninami, ako tí, ktorí boli ťažkými pijanmi alebo vôbec nepili.

8 dôvodov, ako pivo je skutočne dobré pre vás

Pivo môže chrániť pred reumatoidnou artritídou

Alkohol, vrátane piva, má protizápalové vlastnosti, čo je pravdepodobne dôvodom, prečo je spojený s takýmito pozitívnymi dôsledkami pre zdravie srdca, ako aj iné choroby vyvolané zápalom. Šttúdiu publikoval v Arthritis & reumatológie , ktorý obsahoval 1,9 milióna účastníkov zo štúdie Health sestier (NHS), zistili, že ženy, ktorí pili dva až štyrikrát týždenne mali o 31 percent zníženie rizika reumatoidnej artritídy v porovnaní s ich kolegami.

Pivo je antimikrobiálne pre vaše ústa

Pivo, rovnako ako víno a káva, obsahuje látky s antimikrobiálnym účinkom, a preto môže pomôcť v boji proti baktériám, ktoré sú v plaku a na ďasnách. Ale to neznamená, že by ste mali opustiť zubnú kefku a niť. 

Pivo môže chrániť váš zrak

Podporuje pivo zdravie očí? Nie je vylúčené. Štúdia, na ktorej sa zúčastnilo 3 644 dobrovoľníkov, ktorých výsledky sú uvedené v časopise American Journal of Ophthalmology, zistila, že u pacientov, ktorí nezneužívali alkohol, bol výskyt šedého zákalu o 50% nižší v porovnaní s pacientmi, ktorí zneužívali alkohol alebo vôbec nepili. Tento efekt zabezpečujú antioxidanty obsiahnuté vo víne a v pive. Početné štúdie naznačujú, že ochorenia ako katarakta a makulárna dystrofia (poškodenie sietnice) sa vyvíjajú častejšie s diétou s nízkym obsahom antioxidantov. 

Pivo môže znížiť riziko vzniku obličkových kameňov

Obličkové kamene sú drobné, tvrdé minerálne usadeniny, ktoré sa tvoria v obličkách, čo môže byť dôsledkom dehydratácie alebo určitých potravín. Ak ste ich niekedy zažili, viete, že môžu byť veľmi bolestivé. Clinical Journal of American Society of nefrológie štúdie po takmer 200.000 účastníkov našiel tie popíjať o jedno pivo denne, mali o 41 percent nižšie riziko tvorby obličkových kameňov. Vedci sa domnievajú, že to môže byť spôsobené diuretickými vlastnosťami piva a iných alkoholov. 

Pivo môže znížiť šance diabetu 2. typu

Počujete frázy ako „pivné brucho“ a premýšľate, ako by mohol brewski na Zemi znížiť riziko diabetu. Ale meta-analýza 15 štúdií zistené, že mierna konzumácia alkoholu, vrátane piva, môže znížiť riziko vzniku diabetu 2. typu o 30 percent. Podľa autorov štúdie môže byť v hre mnoho faktorov, vrátane protizápalových účinkov alkoholu. Ďalší výskum u ľudí bez diabetu zistil pozitívne účinky miernej konzumácie alkoholu na hladiny inzulínu a triglyceridov. Je dôležité zdôrazniť, že kľúčová je mierna spotreba; v skutočnosti môže zvýšiť riziko diabetu 2. typu.

Pivo môže pomôcť vašim kostiam

Pivo je bohatým zdrojom kremíka, ktorý je kľúčovou súčasťou tvorby a udržiavania kostí v ľudskom tele. Štúdia, ktorú uskutočnil  International Journal of Endocrinology, zistila, že začlenenie kremíka do stravy má potenciál na prevenciu a liečbu osteoporózy, najmä u žien po menopauze, u ktorých dochádza k úbytku kostnej hmoty. Ostatné potraviny, ktoré obsahujú kremík, sú celé zrná, obilniny a niektoré druhy zeleniny vrátane zelených fazúľ. 

Pivo môže udržať váš mozog zdravý

Kremík obsiahnutý v pive pomáha udržiavať zdravie mozgu. Chráni mozog pred škodlivými účinkami určitých látok, ktoré môžu postupne spôsobiť pokles duševnej aktivity. Kremík podporuje prácu neurónov, čo pomáha predchádzať neurodegeneratívnym ochoreniam, ako je Alzheimerova choroba, demencia, Parkinsonova choroba.

Teraz, keď viete viac o prospešných vlastnostiach piva, pokúsme sa odpovedať na otázku, či pivo môže byť zdravé. Vyššie uvedené skutočnosti nás vedú k kladnej odpovedi. Ale vo veľmi skromných množstvách, pretože každá výhoda vo veľkých dávkach sa môže zmeniť na veľké zlo.  Chceme tiež poznamenať, že v prítomnosti vážnych údajov o prínosoch alkoholu a dôkazoch o jeho škodách existuje v tejto veci každý dôvod zmiasť. Ukazuje sa, že všetko nie je také jednoduché. Alkohol a zdravie je jednou z najkontroverznejších tém. Medzičasom vedci tvrdia, že si pripomenieme prípustnú mieru alkoholu !

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>