Mýty a fakty o depilácii, téma, ktorá vás bude zaujímať

V lete sa otázka nežiaducich chlpov na tele pre ženy stáva jednou z najnaliehavejších. Niekto už dlho rozhodol, že prostriedky sú lepšie než britva, ale niekto experimentuje, mení sa na voskovanie, laser a fotoepiláciu. A čím viac sú spôsoby, ako urobiť pokožku hladkou a dobre upravenou, tým viac sa objavujú mýty spojené s touto témou. Aké viery skutočne zodpovedajú skutočnosti a ktoré – nie veľmi, čítajte ďalej.

Je úplne bezpečné, aby ste sa sami zbavili vlasov

To nie je úplne pravda. Ak sa nedodržiavajú základné hygienické a bezpečnostné pravidlá, môže normálne oholenie spôsobiť infekciu kože. Veľmi dôležitú úlohu v tejto činnosti zohráva správna príprava tela na procedúru – koža by mala byť predtým vyčistená z mŕtvych buniek s liekmi alebo krovinami. V prípade voskovania nasleduje deň pred hodinou X, takže zvyšky náplasti neinterferujú s voskom alebo cukornou hmotou, aby chytil chĺpky.
Po zákroku, ak chcete sprchovať, pokožka nemusí byť suchá, ale namočená, a nevyhnutne čistý uterák. Ale od myšlienky na paru v saune v deň depilácie je lepšie odmietnuť.

Hrubnutie chlpov po depilácii

Po holení sa zdá, že vlasy rastú ako „ježko“, a dokonca existujú podozrenia, že vegetácia na koži sa zväčšila. Nie je to preto, že sa chĺpky „ostraňujú“, ale preto, lebo sa holením odlupujú a zostávajú matné pri holení. Preto, keď chĺpky rastú, vyzerajú zhustnuté.

Laserové odstránenie chĺpkov – všeliekom

Medzi všetkými druhmi likvidácie nežiaducich chlpov na tele je laserové odstránenie chĺpkov považované za jeden z najefektívnejších. To však neznamená, že ak sa raz dostanete k tomuto postupu, raz a navždy nájdite dokonale hladké telo bez jediného vlasu. Po prvé, musí absolvovať niekoľko procedúr – chĺpky a ich folikuly pod vplyvom laseru oslabia, a nakoniec sa ich koža zbaví. Niektoré chĺpky po odstránení chĺpkov sa naozaj nevracajú, zatiaľ čo iné len spomaľujú rast. Preto pokožka uspokojuje svoju hladkosť oveľa dlhšie ako iné spôsoby, ako sa zbaviť nechcených chĺpkov. V porovnaní s účinnosťou laserového odstraňovania chĺpkov môže byť len fotoepilácia. A samozrejme, obidva postupy vyžadujú finančné náklady viac ako voskovanie s trápením.

Deodorant po depilácii nemôže ublížiť

Ako, by sa tieto reklamné prostriedky proti opuchu propagovali, žiaden dezodorant nemôže byť bezpečný pre pokožku, ak ju použijete okamžite po depilácii. Výnimkou možno považovať len kryštálové deodoranty, ktoré vo všeobecnosti chránia nie od potu, ale len z dôvodu nepríjemného zápachu. Po procedúre nechajte pokožky trochu sa zotaviť. Ak chcete odstrániť ochlpenie, môžete urobiť depiláciu vo večerných hodinách a naniesť hydratačný pokožku. Ráno bude podpazušia menej citlivé a použitie deodorant, predídete nepríjemným pocitom.

Žiaden holiaci strojček? Vezmite si žiletku manžela!

Oh, ako niektoré ženy neradi kupujú svoje vlastné holiace strojčeky! Bude potrebné – vezmite nástroj manžela, a to je ešte horšie. Dôrazne odporúčame, aby to tak nebolo. Po prvé ide o základnú hygienu: manžel si oholí tvár a použijete ju na nohy alebo intímne zóny. Po druhé, mužské a ženské telo majú určité rozdiely – s prihliadnutím na rozdiel v štruktúre vlasov na rôznych častiach tela. Môže to jednoducho spôsobiť podráždenie pokožky, a to najmä v prípade, že britva je už dlho v prevádzke. Naša rada je kúpiť slušný stroj s kvalitnými čepeľami a zabudnúť na problémy! V budúcnosti budete kupovať iba pásky na výmenu.

Milujte sa a starajte sa o svoje telo!

ZDROJ:mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>