Muži priznajte si, ste bez nás úplne stratení, aj štúdie dokázali a priznali tento fakt

Bohužiaľ, mnohé ženy majú pocit, že sú rodičmi aj voči svojim partnerom a chýba im ich podpora. Táto energia vypúšťa energiu a spôsobuje stres na dennej báze.

Manželstvo je rovnako náročné ako materstvo pre mnohé ženy a výskumníci zistili, že priemerná mamička hodnotí jej stresovú úroveň 8,5 z 10 a dokonca 46% žien zapojených do štúdie uviedlo, že ich manželia im spôsobujú viac stresu ako ich deti!

Tu je zhrnutie zistení:

  • 3 zo 4 matiek s partnermi tvrdia, že vykonávajú väčšinu rodičovských a domácich povinností
  • 1 z 5 matiek tvrdí, že hlavnou príčinou stresu je nedostatok pomoci od jej manžela
  • matky tvrdia, že väčšina stresu je výsledkom nedostatku času urobiť všetko, čo je potrebné urobiť doma

Vedci z univerzity v Padove navyše zistili, že po smrti svojich manželiek sa zdravie manželov zhoršuje, zatiaľ čo v opačnom prípade, keď ženy stratia svojich manželov, skutočne sa stávajú zdravšími a vyrovnávajú sa s depresiou a stresom.

To znamená, že muži viac spoliehali na svoje ženy.

Ak chcete vyriešiť tieto problémy a znížiť stres, existuje viac vecí, ktoré vám môžu pomôcť:

– Po prvé, partneri by si mali rozdeliť svoje povinnosti, ako sú lekárske stretnutia, organizovanie podujatí, úlohy domácej práce.

Ak tomu tak nie je, začnite hovoriť na túto tému a vysvetlite svojmu manželovi stres, ktorému ste vystavení denne. Môžete vytvoriť zoznam úloh alebo kalendár.

– Niekedy si muži myslia to, že sú najlepší otcovia a manželia na svete, ale ich manželky im nedôverujú dosť, aby im dali dôležité povinnosti.

Preto sa vyhýba pokušeniu a robia všetko sami, aby sa to dokonale spravilo, ale požiadajte svojho partnera, aby vstúpil a prispel.

– Mnohé páry opúšťajú svoj vzťah a hlavne sa zameriavajú na rodičovstvo, čo je obrovská chyba.

Nezabudnite, že ste partneri a vy ste aj jednotlivci, preto sa uistite, že ste trávili nejaký čas sami, a čas venovaný len vášmu partnerovi. Musíte udržať toto spojenie silné, aby ste mali pevný základ pre vašu rodinu.

ZDROJ:remedieshouse24.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>