Muškátový orech má nielen príjemnú chuť a vôňu, dokonca je užitočný aj keď vás trápi celulitída

Výhody orechov sú oveľa väčšie, ako sa zdá. Ale dnes by sme radi hovorili s vami o orechoch, ktoré sa nazývajú muškátové oriešky. Majú nielen veľký výnos – za rok na rastline, ktorá prináša muškátový oriešok, môžete nazbierať až 10 tisíc orechov, ale ich užitočné vlastnosti, sa dozviete nižšie.

Čo je v zložení muškátového oriešku

Ako súčasť muškátového orieška obsahuje až 15% esenciálnych olejov, všetko ostatné je škrob, proteín, sliz, minerálne látky, pektín, a samozrejme vitamíny. Pokiaľ ide o kalorický obsah produktu je na 100 gramov muškátového orieška 556 kalórií. Takže, ak ste na diéte, s týmto produktom buďte opatrnejší.

Orechy sa pridávajú do mäsa a cukroviniek, nápojov. Hodí sa k paradajkám (skúste piť paradajkovú šťavu s muškátovým orieškom – chuť nápoj vás urobí šťastnými), ružičkový kel, špargľa, mrkva, cibuľa a špenát. Pikantná príchuť muškátového oriešku doplní zloženie punču alebo kokteilu a chuť sa otvorí postupne.

Muškátový mušt pri varení

Ak potrebujete horkosť a ostrosť do omáčky a pridajte olej vyrobený z muškátového orieška. Ale s čím, čo tento výrobok nekombinuje, sú cestovinami a hubami.

Mimochodom, môžete tiež pridať muškátový oriešok a pri príprave domácej zmesi korenia nazývanej kari.

Muškát v medicíne

Vlastnosti muškátového orecha zaručujú tonizujúci a stimulujúci účinok na ľudské telo. Má tiež schopnosť zlepšiť pamäť, pozitívne ovplyvniť prácu nervového a kardiovaskulárneho systému, pomáha mužom riešiť problémy s mužskou silou a zaobchádza s mnohými sexuálnymi poruchami u žien.

Často ide o muškátový mušt, ktorý sa  používa na stimulovanie imunity, ale tiež sa používa na liečbu prechladnutia. A masť s prídavkom orechového oleja sa používa na liečbu reumatizmu.

Na rozdiel od mnohých liekov, ktoré liečia hnačku tým, že spôsobujú zápchu, muškátový oriešok jemne premení trávenie a normalizuje funkciu čriev. Je tiež užitočné použiť ho na plynatosť, chudobnú chuť do jedla, ochorenia pečene, močovú inkontinenciu. Je však veľmi dôležité, aby sa neprekročilo odporúčané dávkovanie, pretože tvár z dobra a poškodenia muškátového ostrova je veľmi tenká.

Vynikajúca kombinácia muškátového orecha je s mliekom.

Muškát v kozmetike

Použitie muškátového orecha stimuluje proces posilňovania vlasov. Môžete tiež trieť jeho esenciálny olej do koreňov vlasov alebo pridať do krémov a pleťovej vody pre starostlivosť o pleť. Taká vonná pikantná prídavná látka podporí regeneráciu a omladenie pokožky. Muškátový olej sa často pridáva do výrobkov proti celulitíde a proti starnutiu.

 

ZDROJ:bezvreda.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>