Múdrosť našich babičiek – Ak budete jesť tieto potraviny stopercentne antibiotiká potrebovať nebudete

Múdrosť našich babičiek – tipy na prechladnutie.

Chren

Čerstvo nastrúhaný chren čistí priedušieky a zmierňuje aj zablokované dutiny. Zlúčenina nazývaná izotiokyanát v chrene pomáha dýchacím cestám zbaviť sa hlienu, zmierňuje zápaly a uľahčuje dýchanie.
Pre tých, ktorí majú radi viac špeciálnych chutí, rád a príležitosti, vyskúšajte japonské wasabi. Tento druh zeleného chrenu je extrémne silný a má silnejší čistiaci účinok ako chren.

Zázvor

Zmierňuje kašeľ, znižuje bolesti v krku a je tiež schopný bojovať proti vírusom. V Číne a Indii sa ďumbier po stáročia používa na liečbu prechladnutia. Počas chrípkovej sezóny je zázvorový čaj s medom a citrónom skutočným liekom. Vložte kúsok čerstvého zázvoru do vriacej vody a nechajte ho namočiť päť minút. Kmeň a sezóna s medom a citrónom. Poďme celý deň.

Hot peppers

Korenené korenie zmierňuje hlavne upchatie priedušiek a dutín. Kapsaicín, „príčina“ papriky, stimuluje sekrečné bunky v pľúcach a nosnej dutine a pomáha pri vylučovaní sekrétov. Účinok domáceho čaju z korenia Cayenne je podobný: do šálky vriacej vody pridajte štvrtinu čajovej lyžičky korenia, nasypte čerstvo vylisovanú citrónovú šťavu, trochu zázvoru a osladte medom.

Cibuľa

Čistí priedušky a zmierňuje tiež blokády dutín. Je to liek na astmu v ľudovom liečiteľstve. Okrem toho môže bojovať proti určitým sekundárnym bakteriálnym infekciám, ako je napríklad pneumónia. Vylisovanú surovú cibuľovú šťavu je možné konzumovať s pomarančovou šťavou alebo grapefruitovou šťavou, takže sa necíti tak intenzívne.

Varené víno

Jednou z najlepších metód ľudového liečenia je popíjanie horúceho voňavého vína. Pred varením sa odporúča víno zriediť vodou, či už je to červené alebo biele. Potom ho môžeme ochutiť škoricou, klinčekom a medom. 

Vývar

Vývar, rovnako ako iné horúce, naparujúce nápoje, ktoré sa odporúčajú na prechladnutie, pomáha rozbiť sekréty, doplniť stratenú tekutinu a uvoľniť hrdlo. Vedci našli vitamíny, minerály, fytochemikálie a aminokyselinu nazývanú cysteín, najdôležitejšie účinné látky v kuracej polievke. Domáci vývar zmierňuje príznaky ešte viac, ak sú ochutené cesnakom, kajenské korením alebo karí. Aj keď je pravda, že vývar funguje pre pacienta najlepšie, ak ho spal milujúci člen rodiny.

Cesnak

Má lokálne antibakteriálne účinky, pomáha zastaviť upchatie nosa a zlepšuje chuť do jedla. Jedzte surový cesnak najmenej raz týždenne počas chladného obdobia alebo pite alkoholické cesnakové kvapky denne. Cesnak zároveň znižuje upchatie priedušiek, čistí nos a uvoľňuje bolesti v krku. Tieto účinky sú spôsobené obsahom síry v nej, ktorá jej dodáva charakteristickú vôňu a
chuť.

Repa

Cukrová repa pomáha bojovať proti prechladnutiu a chrípke. Jeho liečivý účinok, ktorý je v najväčšej miere surový, je spôsobený vitamínmi, minerálmi a fytonutrientami, ktoré obsahuje. Mimoriadne bohaté na kyselinu listovú, vitamíny C a B. Šťavu vylisovanú v odšťavovači je možné konzumovať s repou a jablkovou šťavou. Môže sa tiež použiť na obohatenie surových šalátov.

Kyslá kapusta

Kapusta je kyslá a zachováva si vysoký obsah vitamínu C. Význam tohto je veľmi vysoký, pretože v našej potrave sa väčšina vitamínu C počas prípravy ničí – vplyvom tepla. V zime môže kapusta, bohatá na vitamín C, pomôcť vyplniť túto medzeru. Nehovoriac o tom, že táto zelenina môže byť v chladnom počasí jedným z najlacnejších zdrojov vitamínu C.

Citrusové plody

Okrem toho, že ide o bomby vitamínu C, sú citrusové plody plné protizápalových antioxidantov. Pomáhajú tiež nahradiť stratené tekutiny a znižujú intenzitu príznakov chrípky horúčkou alebo zvracaním. Ak vypijete každú zimu pohár pomarančovej alebo grapefruitovej šťavy, môžete posilniť svoj imunitný systém proti nachladnutiu.
Je dobré vedieť!
Niektoré zo zlúčenín grapefruitu môžu ovplyvniť účinky liekov, preto vyhľadajte lekársku pomoc, ak potrebujete lieky alebo ak ste chronický pacient.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>