Možno tomu neveríte ale funguje to! Stačí podržať ruku v tejto polohe a s vaším telom to urobí hotové zázraky

Asi každý z nás už hľadal pokoj a mier v našom vnútri. Možno ste už počuli o „Mudre“, špeciálne orientálna technike, ktorá prispieva k správnemu prerozdelenie pozitívnej energie, ktorá sa dostane aj do tých najmenších kanálikov vášho vnútra. Inými slovami, ide o akúsi špeciálnu gymnastiku, ktorá Vám len pomocou prstov umožní spravovať všetky energetické toky v tele.

Dnes sa naučíme, ako vykonať niektoré základné múdrosti, ktoré Vám dodajú veľa energie a dodajú vitalitu. Každé z týchto rýchlych a ľahkých cvičení by ste mali vykonávať denne a počas aspoň jednej minúty.

Surya Mudra

Toto cvičenie pomáha najmä tým, ktorí chcú schudnúť. Poloha zlepšuje činnosť tráviaceho traktu a prispieva k urýchleniu metabolizmu. Už po niekoľkých dňoch cvičenie s prstami sa budete cítiť ľahšie a Vaša váha začne postupne klesať.

Pruthvi Mudra

Toto cvičenie je dôležité najmä v chladnom období. Chráni Vaše telo pred infekciami a chorobami, navyše posilňuje aj imunitný systém.

Vayu Mudra

Táto pozícia prstov je užitočná pre tých, ktorí neustále trpia drobnými zdravotnými problémami, ako je napríklad plynatosť, nádcha či bolesti hlavy. Zlepšuje krvný obeh a upokojuje celý nervový systém, takže je to aj skvelá forma relaxácie.

Shunya Mudra

Táto meditácia so skríženými prstami Vám pomôže zbaviť sa bolesti a únavy. Najlepšie je toto cvičenie previesť po náročnom pracovnom dni v pohodlí a pokoja Vášho domova. Po cvičení budete ako znovuzrodení a pocítite nával novej energie.

Varun Mudra

Toto cvičenie má za cieľ zlepšiť rovnováhu tekutín v tele. Tiež pomáha všetkým, ktorí majú problémy s hormonálnymi poruchami.

Aj keď mnohí z nás o podobných cvičeniach pochybujú, pre obyvateľov „východu“ je to bežnou súčasťou dňa a celkovo filozofie života. Východné medicína, či už sa jedná o liečivé rastliny alebo meditáciu, je známa po celom svete a teší sa mnohým pozitívnym odozvám. Myslím, že za pár minút cvičenia s prstami nič nedáte a to, či to naozaj funguje, si môžete overiť na vlastnej koži. Keď už nič, aspoň si dobre premasírujete ruky, čo je určite dôležitý krok pri predchádzaní nejakých tých nežiaducich vrások.

ZDROJ.dompelepomyslow.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>