Možno to znie divne, ale aj predmety v našej domácnosti škodia štítnej žľaze

Štítna žľaza je jedným z najdôležitejších orgánov. Každý deň v našom každodennom živote sj stále viac a viac položiek, ktoré ovplyvňujú a sú je nebezpečnejšie než len škodlivé.

Vedecky dokázané, že 10% ľudí, ktorí konzumujú vodu alebo potraviny, ktoré obsahujú pfoa ( kyselina perfluóroktánová ), majú veľké problémy so štítnou žľazou.

To je jedna z najnebezpečnejších vecí, ktorá môže byť takmer kdekoľvek vo vašom dome.

Nebezpečné veci doma

Nábytok

Niektorí výrobcovia pokrývajú kuchynský nábytok s látkou podobnou nelepivému teflónu. Tento povlak môže byť extrémne nebezpečný pre štítnu žľazu.

Koberce

Nové koberce sú často ovládané všetkými druhmi chemikálií, pozor! Je lepšie vyčistiť nový koberec v čistiarni a potom priniesť domov.

Osobné hygienické výrobky

Uistite sa, že vo vašich šampónoch a sprchových géloch, ktorých názov začína s „perfluorooctane“ alebo „perfluoro“, nie sú dobré zložky, sú veľmi škodlivé!

 Pokrmy z teflónu

Jednou z hlavných nebezpečenstiev v tomto zozname! Lepšie používanie je prirodzenejšie: sklo, keramika, železo a čo je najdôležitejšie – bez antiadhéznej vrstvy! Keď sa ohrieva, uvoľní sa nebezpečná látka, z ktorej môžu zomrieť aj domáce zvieratá.

Zubná kefka

Len z prírodných materiálov! Plastové špáradlá obsahujú škodlivé chemikálie.

Krabice z rýchleho občerstvenia

Často impregnované nebezpečnými prostriedkami. Skvelá príležitosť prestať jesť v takýchto inštitúciách!

Buďte pozorní na to, čo vás obklopuje. Nezabudnite tiež na vašu výživu: zahrňte v strave produkty, ktoré obsahujú jód (morské plody, morská kel, vlašské orechy). Ak máte podozrenie na problém so štítnou žľazou, ihneď prejdite na endokrinológ na diagnostiku a liečbu.

Starajte sa o svoje zdravie a zdravie svojich blízkych!

ZDROJ:amazingajmer.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>