Minuli ste poslednú kvapku odličovaču make-upu? Netrápte sa, potravinami z chladničky ho nielen dobre odstránite ale pleť aj vyživíte

Tieto prírodné potraviny môžu ľahko odstrániť make-up, ak vyčerpáte finančné prostriedky na nákup čistiaceho výrobku alebo sa vám minul, ak máte citlivú pokožku.

Najobľúbenejšie jedlo na odstraňovanie make-upu je mlieko, ale aj jogurt môže dobre slúžiť. Ako zmes vitamínov a bielkovín, mlieko vyživuje pokožku a zjemňuje ju, takže rada je čistiť tvár vo večerných hodinách pomocou bavlneného tampónu namočeného v mlieku.

Ďalšou najobľúbenejšou výživou na odstraňovanie make-upu je olivový olej. Namočte bavlnený tampón do olivového oleja. Tento olej odstráni z oblasti okolo očí aj najsilnejšiu riasenku alebo akýkoľvek iný vodovzdorný výrobok. Olivový olej je plný antioxidantov a vitamínov A a E, ale po niekoľkých dňoch si všimnete, ako sa osvieži časť pod očami a že tmavé kruhy sa stávajú bledšie a menej nápadné. Vysvetlenie je logické: olej hydratuje pokožku a tmavé kruhy sú hlavne problémom suchej kože. Ak nemáte olivový olej vo svojom dome, namočte vatový tampón do mlieka, stlačte ho a pokvapkajte slnečnicovým olejom. Očistite tvár a opláchnite ju vlažnou vodou.

Kokosový olej sa ukázal vynikajúcim pri odstraňovaní make-upu očí, ktorý je tiež veľmi výživný a bohatý na vitamíny.

Rozmarínový olej odstráni rúž a navyše pridá vašim perám výživu.

zdroj:.healthyfoodteam.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>