Milujete vysoké podpätky, tak radšej ich odložte. Presne toto sa stane s vaším telom, keď ich prestanete nosiť!

Vysoké podpätky – dodatočné bremeno na nohách. Vzhľadom k tomu, že vaše ťažisko je vypnuté, keď máte šesť centimetrové podpätky, šľachy sú pod veľkým stresom. Po odstránení podpätkov zistíte zníženie bolesti do niekoľkých dní.

Majte však na pamäti, že stres v šľachách nohy môže tiež viesť k bolesti päty. Našťastie vaše šľachy porastú do normálnej dĺžky a bolesť začne ustupovať.

Znížte svalové napätie

Aj keď sa to môže zdať intuitívne proti intuícii, vzdanie sa vysokých podpätkov môže skutočne zvýšiť dĺžku nohy. Je zrejmé, že vaše nohy nebudú rásť, ale svaly sa začnú tiahnuť po tom, čo prejdete na nízku a pohodlnú pätu.

Zlepšené držanie tela

Niektoré ženy veria, že vysoké podpätky im umožňujú postaviť sa vzpriamene. Hoci to môže byť pravdivé z hľadiska horného tela, je to úplne naopak pre dolné telo. Podpätky spôsobujú pohyb panvy, čo spôsobuje bolesť chrbta. Ak trpíte bolesťami chrbta a pravidelne nosíte podpätky, skúste nosiť nízke podpätky a skontrolovať, či je bolesť znížená.

Staňte sa vyrovnaným

Ak nosíte pravidelne podpätky, možno ste si všimli, že vyzeráte trochu nevyvážene, aj keď ich nenosíte. Je to dôsledkom odlišného nahromadenia svalov v dôsledku nosenia podpätkov.

Budete v bezpečí

Podľa štúdie uskutočnenej na University of Alabama v Birminghame, prípady zranení spôsobených vysokými podpätkami, narastajú. Prečo riskovať vaše zdravie pre krásu?

Nosenie vysokých podpätkov deformuje klenbu i prsty, vedie k bolesti nôh a skracovaniu lýtkových svalov i achillovej šľachy. Tým, že žena chodí na špičkách, spôsobuje, že sa telo začne automaticky nakláňať dopredu. Nevedomky sa snaží vyrovnávať pohybom dozadu, čím trpia kolená i bedrové kĺby. Odborníci varujú, že podpätky vyvíjajú tlak na kolenné kĺby a chrupavky, a telo v tomto prípade funguje ako vstavaný tlmič nárazov, čo zvyšuje riziko osteoporózy. Preto niektoré ženy po čase potrebujú invazívny zákrok v podobe kolennej náhrady.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>