Milujete červený melón? Ak v ňom uvidíte takúto trhlinu, ihneď ho vyhoďte. Tu máte dôvod prečo

Určite neexistuje nič osviežujúcejšie a zdravšie než zjedenie kúska červeného melóna.

Pre mnohých z nás je obľúbeným ovocím nielen v lete, ale aj v zimných mesiacoch. Navyše je plný mnohých dôležitých vitamínov a minerálov.

Keďže sa blíži jar a leto, čoskoro začne pribúdať aj na pultoch v obchodoch. Nie je však melón ako melón. Dnes vám prezradíme spôsob, ako si vybrať taký, ktorý neohrozí vaše zdravie.

Najprv si však pripomeňme, čo všetko melón obsahuje a prečo je pre naše zdravie taký prospešný.

Zdravotné prínosy červeného melóna

Melón je bohatý na výživné látky a má nízky obsah kalórií, takže predstavuje optimálne jedlo na chudnutie a celkovo pre zdravý spôsob života.

Je plný minerálnych látok, vitamínov, enzýmov, antioxidantov a ďalších prospešných látok.

Čo sa týka jadierok, tak väčšina ľudí ich vyhadzuje.

To je ale chyba, pretože aj jadierka sú veľmi prospešné pre naše zdravie. Pomáhajú napríklad predchádzať a dokonca aj liečia rakovinu.
Majú však aj iné zdravotné prínosy. Liečia vysoký krvný tlak, aterosklerózu a iné ochorenia.

Prečo nekonzumovať melóny s trhlinami v dužine

Pri konzumácii melóna si vždy všimnite, či jeho dužina nie je rozdelená trhlinami. Keď si v ňom všimnete diery podobné ako na úvodnom obrázku, ihneď ho radšej vyhoďte.

Je to jasný dôkaz toho, že melón nebol vypestovaný prirodzene, ale s použitím nebezpečných syntetických látok, ktoré urýchlili jeho rast a nadmieru zväčšili objem.

Ak ho skonzumujete, môžu sa u vás vytvoriť niektoré neurologické ochorenia alebo dokonca rakovinové nádory.

Uvedený problém sa týka prevažne dovážaných melónov. V Číne bola nedávno aféra, keď tisíce melónov na poli doslova explodovali.

Treba byť však ostražití, pretože nikdy neviete, či aj naši farmári sa honbou za ziskom neuchýlili k podobných praktikám.

Teraz, keď o tom viete, mali by ste byť opatrní, keď si nabudúce budete kupovať melón. Nezabudnite, že vaše zdravie je na prvom mieste.

Záver

Ešte malá pripomienka. Červený melón mnohí ľudia radia medzi ovocie, ale v skutočnosti je to plodová zelenina.

My sme ho však v článku nazývali „ovocím“, keďže takto si ho pamätá zrejme väčšina ľudí.

Názov „melón“ má grécky pôvod a znamená „veľké jablko“. Červený melón tvorí prevažne voda, a preto je skvelým pomocníkom pri chudnutí. Rovnako sa odporúča pri detoxikácii organizmu.

Avšak, ako sme už upozornili, pri jeho kúpe buďte nadmieru opatrní a vyhnite sa druhom, ktorých dužina má v sebe diery alebo praskliny.

Zdroj: dailynaturallife.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>