Milujem tento čierny zázrak. Pomáha mi byť krajšou a zdravšou. Už nepotrebujem žiadneho drahého zubára, ani drahú kozmetičku

Tento prášok však obsahuje mnoho spôsobov, ktoré podporujú zdravie, ktoré nie sú také známe. Aktívne uhlie sa dlhodobo používa na pomoc s tráviacim problémom a kožnými problémami. Tu nájdete, ako používať aktívne uhlie pre svoju krásu a zdravie priamo doma.

Plyn a nadúvanie

Ak chcete použiť aktívne uhlie, aby ste sa vyhli plynu a nadúvaniu, použite 500 až 1000 miligramov aktívneho uhlia s veľkým pohárom vody dve hodiny pred jedlom. Pite ďalšiu veľkú pohár vody po jedle, aby sa predišlo plynatosti a nadúvanie.

Prevencia jedov

Aktívne uhlie je mimoriadne účinné pri odstraňovaní niektorých požitých nebezpečných jedov, ako je bielidlo, pesticídy, ortuť a hnojivá; pomáha tiež pôsobiť proti predávkovaniu, ktoré zahŕňa aspirín, acetaminofén, kokaín, morfín a ópium. Dávkovanie pre dospelých proti jedu je 50 až 100 gramov aktívneho uhlia vo forme kapsúl alebo zmiešané s vodou. Nezabudnite však zavolať miestnu horúcu linku jedla alebo lekárnika na presné sumy.

Otrava jedlom

Otrava jedlom s nevoľnosťou a / alebo hnačkou bude tiež reagovať na aktívne uhlie. Pre dospelých je dávka 25 gramov (2 polievkové lyžice), pre deti je to desať gramov. Malo by sa podať, ak máte podozrenie na otravu jedlom, aj keď sa príznaky nezhoršili. Vezmite si s množstvom vody, aby ste sa nestali dehydratovanými.

Cholesterol

Štúdie ukazujú, že aktívne uhlie znižuje zlý cholesterol a zvyšuje dobrý cholesterol a že môže byť rovnako účinné ako lieky na predpis. Jeden z výsledkov štúdie ukázal, že celkový cholesterol sa znížil o 25%, LDL znížil o 41% a pomer HDL / LDL sa zdvojnásobil. Ak chcete zopakovať túto štúdiu doma, vezmite dve polievkové lyžice aktívneho uhlia trikrát denne počas štyroch týždňov.

Zdravšie zuby

Bielenie zubov a dobré zdravie ústnej dutiny môžete mať pomocou kefky trikrát týždenne s aktívnym uhlím. Jednoducho ponorte kefku do práškového uhlia a používajte ho namiesto zubnej pasty na prevenciu ochorenia ďasien, zlého dychu a dutín. Upozornenie: Pri čistení chráňte oblečenie, pretože ich aktívne uhlie ich zafarbí.

Kusy a vyrážky

Aktivované uhlie zmierňuje svrbenie a pichanie hmyzom a vyrážkami. V prípade včiel  alebo komára sa miešajú 2 polievkové lyžice aktívneho uhlia s ½ lyžičkou alebo viac kokosového oleja, aby sa vytvorila pasta  Naneste pastu každú polhodinu, kým neprejdú nepríjemné pocity.

Otrava alkoholom

Aktivované uhlie neabsorbuje alkohol, ale pomôže odstrániť umelé toxíny obsiahnuté v alkohole, ktoré prispievajú k popáchaniu. A ak sa užíva súčasne s konzumáciou alkoholu, môže pomôcť znížiť hladinu alkoholu v krvi. Vezmite štyri tablety s aktívnym uhlím 100 po konzumácii alkoholu alebo súčasne s každým alkoholickým nápojom spolu s jednou kapsulou.

Zdravie orgánov

Aktivované uhlie môže pomôcť pri podpore funkcie obličiek, pečene a kognitívnych funkcií. Vezmite si dve kapsuly denne, aby ste pomohli podporiť tieto orgány a tiež pomôcť s post-chemo „mozgovou hmlou“.

Koža a pokožka hlavy

Póry: Aby ste sa zbavili nevzhľadných upchatých pórov, vytvorte tvárovú masku kombináciou 2-3 polievkových lyžíc aktívneho uhlia s dostatkom vody na vytvorenie pasty. Naneste na tvár a dôkladne vysušte pred umývaním. Maska vytiahne nečistoty z vašich pórov, znižuje ich viditeľnosť a poskytuje jemnejšiu pleť.

Mastnú pleť

Ak chcete pomôcť znížiť olejovitosť, použite tento recept masky nie viac ako dvakrát týždenne. Zmiešajte 2 ½ lyžice práškového aktívneho uhlia s ½ čajovou lyžičkou zo surového medu, bentonitovej hlinky a aloe vera gélu. Vytvorte masku pomaly pridávaním ružovej vody, kým sa nevytvorí hustá pasta. Naneste na tvár, nechajte vyschnúť a jemne opláchnite.

Akné

Aktivované uhlie je k dispozícii v mydlovej forme, ktorá je mierne zrnitá, ale môžete si vytvoriť svoj vlastný anti-akné krov. Zmiešajte 1 lyžičku práškového aktívneho uhlia s niekoľkými kvapkami z radu kmínových semien a levanduľového oleja. To bude jemne odlupovať pokožku, zatiaľ čo absorbuje toxíny na a pod kožou.

Vlasy

Aktivované uhlie môže pomôcť zmierniť problémy, ako sú lupiny, svrbenie a sčervenanie. Ak chcete použiť aktívne uhlie na pokožku hlavy, mix 1 lyžička jedlej sódy a 1/4 lyžičky aktívneho uhlia do jednej šálky teplej vody. Vpracujte to na vlasy a pokožku hlavy, potom opláchnite.

Aktivované uhlie má množstvo spôsobov použitia, ktoré sú určené na zlepšenie vášho zdravia. Či už ide o vašu pleť, žalúdok alebo pitnú vodu, tento prírodný produkt vám môže pomôcť zlepšiť, ako vyzeráte a ako sa cítite.

 zdroj:positivemed.co

 

 

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>