Mesiac čo mesiac, som sa trápila s herpesom, ale zatočila som s ním za jeden jediný deň

Herpes – jedna z najzákernejších chorôb. A to aj v prípade, že choroba je mierna a  stačí len raz za šesť mesiacov, hotová hrôza…

Zvlášť nepríjemná je vyrážka na perách, ktorá nie len veľmi svrbí, ale tiež vyzerá nechutne, takže pár dní ju musíte schovávať pred zvedavými očami.

Povieme vám o siedmich tradičných metódach, ktoré vám pomôžu zbaviť sa prejavov herpes infekcie za jeden deň!

Ľudové lieky na opary

 Mlieko

Navlhčite vatový tampón s 1,5% mlieka a aplikovať na postihnuté miesto s herpes (ak nie požadovaný obsah tuku v mlieku, môžete použiť aj iný). Neumývajte sa a nejedzte, kým sa sám mlieko nevpije. Opakujte tento postup každých 2-3 hodín, a vo večerných hodinách by mali byť pľuzgiere.

Peroxid vodíka

Ak na pere už vyskočili pľuzgiere,  je najlepšie, aby ste ich vypálili s peroxidom vodíka. Urobte to každých 2-3 hodín, a večer bude vaša tvár opäť čistá.

Cesnak

Cesnak je tiež veľká pomoc na herpes. Jeden strúčik cesnaku roztlačte na kašu a priložte na boľavé miesto. Táto metóda je vhodná len pre domácu liečbu, ale to je veľmi účinné!

Peppermitový esenciálny olej

Na rozdiel od cesnaku esenciálny olej z mäty je nielen že dobre herpetické vyrážky lieči, ale aj vonia skvele. Takže môžeme bezpečne používať na verejných miestach, dokonca aj trikrát denne po uvedení na zapálenú kožu. To je najlepší liek na opary na perách, verím!

Ľad

 V skutočnosti, ľad pomáha s prvými príznakmi herpes. Akonáhle cítite, že vaše pery sú opuchnuté, platí pre ne, kus ľadu. Ten odstráni opuchy a spomalí progresiu ochorenia, a tým pomáha telu bojovať s infekciou rýchlejšie.

    ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>