Máte radi spánok na vašej strane? Toto je tá najhoršia možná pozícia …

Mnoho ľudí zaspáva v polohe plodu, t. J. Na strane s porčenými nohami. Ukazuje sa, že ide o veľmi nezdravý postoj k spánku. Takto si ubližujete. Prečo?

Aj keď o tom nepremýšľame každý deň, embryonálna poloha nám podvedome pripomína časy v lone. Toto usporiadanie tela nás očividne upokojuje, cítime sa bezpečne, čo nám uľahčuje zaspávanie.

Ukazuje sa však, že táto pozícia je veľmi nezdravá

Zmršťujú sa nám nohy, obchádzame chrbát, čo bohužiaľ zaťažuje našu chrbticu. Je veľká šanca, že ráno sa zobudíme s bolesťou chrbta, krku a dokonca aj kolena.

Na ktorej strane spíš?

Je tiež dôležité, na ktorej strane ležíme. Ak zvolíme správnu stranu, je to najhoršie možné rozhodnutie. Spanie týmto spôsobom môže spôsobiť tráviace a dýchacie problémy, pretože rozdrvíme vnútorné orgány. Žalúdok tlačí na pankreas, čo môže spôsobiť reflux. Ak už musíme spať na boku, určite je lepšie zvoliť ľavú.

Aká je najlepšia poloha na spanie?

Lekári a fyzioterapeuti súhlasia s tým, že je najlepšie spať na chrbte. Toto je najzdravšia situácia. Prispieva k správnemu okysličovaniu tela, poskytuje pocit pohodlia a zlepšuje náladu. K tomuto názoru sa pridávajú dermatológovia, ktorí sa domnievajú, že spánok je zdravý pre pokožku. Čím menej má tvár tvár, tým lepšie. Na pokožke nie sú žiadne otvory a nečistoty.

Ak sa chcete zobudiť sviežo, je dobré, aby si vaše telo zvyklo spať na chrbte.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>