Máte migrénu? Umiestnite banánovú kôru na čelo, tento jednoduchý trik, má neuveriteľný efekt

Migréna je extrémne častým zdravotným problémom, ktorý postihuje 1 z 5 žien a 1 z 15 mužov. Štatisticky viac ako 47 miliónov Američanov trpelo alebo trpí týmto oslabujúcim stavom. Migrény sú opísané ako pulzujúce pocity, ktoré môžu trvať niekoľko hodín až niekoľko dní.

 Existujú tri druhy migrény:

  • Migréna s aurou: Špecifické príznaky sa vyskytujú tesne pred začiatkom útoku, ako vidieť blikajúce svetlá
  • Migréna bez aury: Útok začína bez konkrétnych znakov
  • Migréna aura bez bolesti hlavy: Je tiež známa ako tichá migréna, kde sa objavujú príznaky migrény, ale bolesť hlavy sa nevyvíja

Väčšina ľudí dosiahne bolesti proti bolesti, ale lekár Fayyaz Ahmed tvrdí, že pravidelné užívanie liekov proti bolesti môže byť skutočne príčinou mnohých bolesti hlavy alebo migrény. Pravidelné užívanie liekov proti bolesti spôsobuje, že telo na ne zvykne, a keď sa opotrebovávajú, dostanete ďalší záchvat migrény. Ako môžete vidieť, je to začarovaný cyklus a zdá sa byť nemožné dostať sa z neho.

Ďalším dôvodom, ako vyhnúť sa bolestiam, je skutočnosť, že väčšina z nich, najmä silnejšie lieky, môže byť veľmi návyková. Zakaždým, keď ich prestanete užívať, vedú k nepriaznivým vedľajším účinkom, čo spôsobuje, že si vezmete ešte viac. Preto je najlepším spôsobom liečby migrény a akejkoľvek inej bolesti použiť prirodzenejší prístup.

lieky na migrénu

 Zázvor

Zázvor sa používa na kulinárske účely už viac ako 2000 rokov. Používa sa predovšetkým na vyliečenie žalúdka, hnačky a chudnutí. Je to jeden z najsilnejších protizápalových látok známych ľudstvu. Môže sa použiť ako prášok a pridáva sa do potravy alebo sa užíva vo forme kapsuly.

Bazálový olej

Bazálový olej sa získava z byliniek Ocimum basilicum a používa sa hlavne na liečbu stresu, migrény, bolesti hlavy, nevoľnosti, kŕčov a zvracania. Môžete použiť niekoľko kvapiek na dlani a inhalovať na úľavu. Ďalšou možnosťou je masáž niekoľkých kvapiek do vášho domu. Nakoniec môžete použiť studený obklad s pridaním niekoľkých kvapiek do misy so studenou vodou, ponorte handričku do roztoku a umiestnite ju na čelo.

Banánovo a ľadová kompresia

Podľa The Mayo Clinic je teplotná terapia dobrou cestou k veľkým migrénam. Môžete buď aplikovať studený kompresný prostriedok na čelo alebo obaliť ľad v banánovej šupke a držať na čele 15-20 minút. Draslík nachádzajúci sa v banánovej kôre v kombinácii s ľadom pomáha zmierniť pocit bolesti.

zdroj:besthealthyguide.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>