Máte málo železa? Namiesto liekov si každé ráno pripravte tento drink a vaša hladina neuveriteľne stúpne

Anémia je bežná diagnóza – najmä jej ľahšie formy v prípade detí a žien. Trpí ňou štvrtina populácie.

Pre anémiu, chudokrvnosť, je charakteristický predovšetkým pokles hladiny červeného krvného farbiva hemoglobínu. Vzniká z rozličných príčin, ale najčastejšie z nedostatku železa.

Hemoglobín, krvné farbivo, ktoré sa nachádza v červených krvinkách, prenáša kyslík. Z tohto dôvodu sa pri anémii nedostatočne okysličujú tkanivá. Pacient s anémiou je bledý a unavený, pretože mu chýbajú takzvané „nosiče kyslíka“. Ďalšie príznaky súvisia so závažnosťou a dĺžkou trvania tohto problému. Anémií je veľa druhov. V 90 percentách prípadov je málokrvnosť príznakom iného ochorenia, ide teda o tzv. sekundárnu anémiu. Zvyšné anémie sa týkajú priamo porúch v samotnej krvotvorbe.

Ak máte nízku hladinu železa v krvi a nie ste fanúšikom užívania liekov, odporúčame tento jednoduchý a veľmi zdravý nápoj.

Všetko, čo potrebujete na prípravu, je:

  • jedna malá uhorka
  • pol pohára hrozna (akýkoľvek druh hrozna)
  • pol šálky čerstvého špenátu
  • dve kiwi
  • pol pohára vody

Postup:

Všetky ingrediencie vložte do mixéra a premiešajte, až kým nebude úplne hladká kvapalina. Piť ju musíte len v čerstvom stave na prázdny žalúdok.

Nápoj je plný antioxidantov a vlákniny a je mnohonásobne prospešný a zdravý pre celý organizmus. Môžete piť nápoj, kedykoľvek budete chcieť, a s jeho spotrebou vám pomôže zvýšiť hladinu železa v krvi, posilní imunitný systém a energiu tela. Ak ste alergický alebo nemáte kiwi, môžete použiť pomaranč ako náhradu.

ZDROJ:.healthyfoodteam.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>