Máte doma hyperaktívne dieťa? Toto môže byť dôvod jeho nevhodného správania

Za všetko môžu umelé farbivá v detských pochúťkach – ako sú cukríky a nápoje. Po nich sú deti príliš aktívne a neovládateľné. K takému záveru, prišli britskí vedci na základe štúdií. Niektoré umelé potravinárske farbivá a konzervačné látky môže nepriaznivo ovplyvniť správanie detí. Tento problém bol vyriešený vedcami z University of Southampton, a to pomohlo rodičom, ktorí súhlasili sledovať správanie svojich detí po dobu štyroch týždňov.

Celú tú dobu, 277 detí vo veku 3 až 4 roky, pod kontrolou lekárov a rodičov. Prvý týždeň deti jedli jedlo bez farbív. V druhom týždni boli deti rozdelené do dvoch skupín, jedna bola na džúse, ktorý sa rozpustí v 20 mg a 45 mg farbivá a konzervačné látky. Jedná sa o veľmi malé množstvo, povolená dávka je oveľa vyššia. V 2. skupine deti dostali šťavu z presne rovnakej chuti, ale bez “chémie”. V treťom týždni deti znovu, pili z farbivami, a vo štvrtom sa opäť, šťavy bez farbív. Táto štúdia znižuje vplyv náhody na nulu. Všetky štyri týždne si rodičia robili denník na správanie detí, nevediac, o tom či šťava bola čistá alebo zafarbená- ktoré pili ich deti. Konzumáciou šťavy s výživovými doplnkami, sa deti stávajú príliš aktívny, nepozorné a príliš impulzívne. Vedci sú presvedčení, že farbivá majú priamy vplyv na psychiku, rovnako ako mnoho liekov. To znamená, že podliehajú nielen alergici, ale absolútne všetky deti. Možno, že to všetko bude čoskoro viesť k zákazu umelých farbív na detské výrobky. “Zvýšená aktivita detí, v kombinácii so zníženou pozornosťou – jeden z hlavných problémov detskej psychiatrie, – hovorí detská psychologička Julia Gurevič – dokonca ani oficiálne diagnózu:.” Hyperaktivita a znížená pozornosť “Zvyčajne hyperaktivita sa prejavuje vo veľmi mladom veku, ale hlavné .. problémy začínajú v škole, tieto deti sa nemôžu koncentrovať na svoje štúdium a sú .. nepokojné, mobilné, rozmarné, obťažujú učiteľov a rovesníkov, a majú záchvaty nevhodného správania “britskí vedci študujú veľmi zaujímavé ..

Zdroj:povary.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>