Máte časté svalové kŕče? Pozor na ne, môžu znamenať tieto vážne ochorenia

foot ankle injury pain women touch her foot painful, healthcare and medicine concept

Ak spozorujete nasledujúce príznaky, svalové kŕče môžu byť nielen jednoduchým kŕčom, ale môžu byť aj príznakom iného ochorenia.

1. Ak ste celý deň v kŕčoch

Nechce odísť, celý deň sa stane neznesiteľným kvôli silným kŕčom. Nemôžete spať, sústrediť sa, chodiť. Normálne svalový kŕč netrvá dlhšie ako hodinu, ale ak trvá dlhšie, znamená to, že máte obehové alebo kŕčové žily alebo nervy.

2. Svalové kŕče sprevádzajú ďalšie syndrómy

Svalové kŕče sú zvyčajne lokálne a nemenia svoje umiestnenie. Ak sa šíri do iných oblastí, nie je to veľmi dobré znamenie, najmä ak je sprevádzané nasledujúcimi príznakmi:

  • opuch
  • začervenanie
  • vyrážka
  • zmena farby kože

3. Miesto bolesti je špecifické

Z miesta svalového kŕča a bolesti je často možné odvodiť, ktorý orgán alebo časť tela má problémy. Môže to byť spôsobené určitou namáhavou fyzickou aktivitou na jednej strane tela alebo môže spôsobiť znecitlivenie na oboch stranách končatín. Ak svaly nie sú namáhané, infekcia alebo napínanie svalov môže spôsobiť znecitlivenie. Namiesto vlastnej diagnostiky je potrebné konzultovať s odborníkom.

4. Tuhé a znecitlivené končatiny

Toto je najbežnejšie u ľudí vo veku nad 50 rokov, ktoré sa vyvíja v dôsledku sťahovania svalov, ale znecitlivenie môže spôsobiť aj osteoporóza a reumatizmus.

5. Horúčka, zimnica

Ak sú svalové kŕče spojené s horúčkou, zimnicou, nevoľnosťou, bolesťami hlavy, zvracaním, mali by ste sa určite poradiť s odborníkom. Svalové kŕče môžu byť spojené s nasledujúcimi chorobami: chrípka, lymská choroba, otrava jedlom, rôzne infekcie, dehydratácia.

6. Ak nechcete prejsť bolesťou

Ak bolesť nezmizne do 7 až 10 dní alebo sa dokonca zhorší alebo rozšíri do iných oblastí, určite by ste sa mali poradiť s lekárom.

ZDROJ:filantropikum.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>