Máte artritídu, alebo boľavé kĺby? Potom sa pozrite na týchto 7 zázračných bylín, ktoré vám uľaví od bolesti raz dva

Bolesť kĺbov je jednou z najväčších nepríjemností procesu starnutia, ktorá môže brzdiť našej mobilitu.To sa prejavuje príznakmi zápalov, ktoré sú typicky charakterizované opuchy kĺbov, ktoré sú teplé na dotyk, sčervenanie, tuhé a vedú k zhoršeniu funkcie kĺbov ak bolestiam kĺbov.

Tiež zápal môže súvisieť so svalovou tuhosťou, nízkou energiou, stratou chuti do jedla, únavou, bolesťami hlavy a horúčkou.

Bolesť kĺbov je obvykle predchodcom reumatoidnej artritídy. Reumatoidná artritída, ktorá je spôsobená nadmerne aktívnym imunitným systémom, je obzvlášť desivá.

Aby ste ochránili Vašu pohodu, je vhodné obrátiť sa na prírodné liečivá, ako sú byliny, ktoré liečia zápaly, rovnako ako byliny, ktoré čistia krv a posilňujú telo.

Byliny môžu pomôcť vyčistiť Vaše telo od toxínov. Pomáhajú Vášmu telu tým, že podporujú prirodzené čistiaca funkcia hrubého čreva, obličky, zvyšujú prietok krvi a napomáhajú lymfodrenáži.

Povolenie toxínom, aby cirkulovali vo Vašom tele, je hlavnou príčinou zápalov, a keď je Vaše telo zaneprázdnených bolestí kĺbov, nie je schopné urobiť nič viac, aby podporilo Vaše zdravie.

Tu je sedem bylín, ktoré pomáhajú od bolesti kĺbov a artritídy:

1. Kurkuma

Kurkuma je veľmi účinná pri znižovaní všetkých druhov zápalov v tele. Tiež pomáha zmierniť bolesť. Obsahuje niekoľko chemikálií, ktoré znižujú zápal v tele. Tieto chemikálie sú veľmi podobné liekom NSAID, ktoré sú často predpisované osobám s bolesťami kĺbov.

Tento protizápalový účinok je jedným z dôvodov, prečo sa kurkuma odporúča ľuďom s rakovinou, kataraktom a tiež Alzheimerovou chorobou.

2. Zázvor

Zázvor sa tradične používa v ajurvédskej medicíne ako antireumatický a protizápalový prostriedok. Zázvor blokuje aktiváciu zápalových mediátorov, ako je COX-2, TNF, rovnako ako potlačenie zápalovej dráhy prostaglandínu E2.

V nedávnej štúdii, ktorá skúmala účinky práškového zázvoru na osoby s reumatoidnou artritídou alebo osteoartritídou, približne 75% z nich zaznamenalo úľavu od bolesti a zmenšenie opuchov a žiadne nežiaduce účinky.

3. Eukalyptus

Eukalyptus je široko dostupný na západných trhoch. Používa sa v orálnych liekoch a topických olejoch, ktoré sa používajú v rôznych podmienkach. Topické formy listov eukalyptu sa používajú na liečbu bolestí s artritídou.

Rastlinné listy obsahujú triesloviny, ktoré môžu byť užitočné pri znižovaní opuchov a bolestí spôsobené artritídou. Niektorí používatelia používajú ešte tepelnej podložky, aby maximalizovali účinky eukalyptu na opuchnuté kĺby. Pred použitím topického eukalyptu sa uistite, že nie ste alergickí. Vložte malé množstvo produktu na predlaktie. Pokiaľ nedôjde k žiadnej reakcii po 24 až 48 hodinách, malo by jeho použitie byť pre Vás bezpečné.

4. Koreň lopúcha

Jednou z najlepších vecí na bolesť kĺbov je zvýšenie Vášho príjmu esenciálnych mastných kyselín. Koreň lopúcha je bohatý na mnoho mastných kyselín, ktoré sú zodpovedné za silné protizápalové vlastnosti tejto rastliny.

Môžete jesť koreň lopúcha s jedlom alebo si jednoducho urobiť čaj (odvar).

Môžete tiež užívať túto bylinu ako doplnok stravy. Je to rozhodne jedna z najlepších bylín používaná na odstránenie zápalov v kĺboch ​​a zmiernenie bolestí kĺbov.

5. Aloe vera

Aloe vera je jednou z najčastejšie používaných bylín v alternatívnej medicíne. Známa pre svoje liečebné vlastnosti, je obľúbená pre ošetrenie malých odrenín na koži. Tento typ výrobku môže byť aplikovaný lokálne na upokojenie bolestivých kĺbov.

Aloe vera je tiež k dispozícii v celej forme z listov rastliny. Národné centrum pre doplnkové a integrované zdravia (NCCIH) uvádza, že perorálne podanie aloe vera môže spôsobiť zníženie hladiny cukru v krvi a gastrointestinálne nežiaduce účinky, ako je hnačka. Topické aloe vera na druhej strane nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky a malo by byť bezpečné pri liečbe artritídy.

6. Mačací pazúr

Mačací pazúr je ďalší protizápalová bylina, ktorá pomáha znižovať opuchy pri artritíde. Táto bylina pochádza z tropickej vínnej révy a jej použitie sa datuje do obdobia Inkskej civilizácie.

Tradične sa mačací pazúr používa na posilnenie imunitného systému. V uplynulých rokoch bola imunitná sila byliny skúšaná pri artritíde.

Podľa Nadácie pre artritídu štúdia ukázala, že mačací pazúr môže pomôcť s opuchom reumatoidnej artritídy. Neexistuje však dôkaz, že by táto bylina pomohla zabrániť ďalšiemu poškodeniu kĺbov.

7. Zelený čaj

Zelený čaj je jedným z najobľúbenejších nápojov na svete a používa sa na zníženie zápalov v tele.

Je možné, že zelený čaj môže byť použitý na liečbu zápalov artritídy vo forme nápojov, tabliet alebo tinktúr.

V štúdii z roku 2010 NCCIH zistila, že zelený čaj môže pomôcť ľuďom s osteoartritídou a reumatoidnou artritídou. Je však potrebné ešte veľa štúdií, ktoré by dokázali potenciálne výhody zeleného čaju.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>