Máte 50 rokov? Začnite jesť tieto semená, vaše telo sa vám za ne poďakuje

Ste žena vo svojich päťdesiatich rokoch? Začnite pravidelne jesť aspoň tri polievkové lyžice  tekvicových semien. Prečo? Len sa pozrite na to, čo žena potrebuje a čo sa deje s jej telom, a potom ju porovnajte s vlastnosťami tekvicových semien, aby ste to pochopili. Pozrime sa najprv na výhody konzumácie tekvicových semien.

Dýňové semená majú bohaté zloženie. Nájdeme v ňom veľa vitamínu E a vlákniny. Sú bohatstvom zinku. Obsahujú tiež dobré pre nás omega-3 a fytosteroly. Okrem toho v nich nájdeme vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík a sodík. Tiež niacín, kyselina listová, vitamín A, K alebo C. To všetko má veľký vplyv na naše telo.

Výhody konzumácie tekvicových semien

  1. Posilniť kosti, vlasy a nechty
  2. Vyprázdňujú procesy starnutia pokožky
  3. Bojujú proti voľným radikálom
  4. Zabraňujú poklesu nálady
  5. Zlepšujú metabolizmus
  6. Posilňujú imunitu
  7. Zabraňujú ateroskleróze

Čo sa stane so ženou staršou ako päťdesiat

Žena v 50-tych rokoch sa mení. Transformácia trvá dlhú dobu, pretože vo vašom tele sa od 20 rokov odohrávajú zmeny. Pomaly sa začína znižovať pevnosť kože v dôsledku zmiznutia kolagénových vlákien (vrátane vitamínu E obsiahnutého v tekvicových semenách). Avšak po päťdesiatich rokoch si to veľmi všimnete a spôsobuje psychické nepohodlie. Okrem toho spomaľuje váš metabolizmus ešte viac a odráža to na vašej postave. Pred tým, tenký môže mať na krivkách, a to bude ťažšie pre vás schudnúť teraz.

Toto je tiež obdobie, v ktorom vstúpite do menopauzy. Zvyčajne je to 45-50. roku života. To môže súvisieť s výkyvmi nálady spôsobenými hormonálnymi problémami. Semená tekvice pomáhajú stabilizovať tieto výkyvy a zlepšujú náladu. Vďaka tomu len zriedka zažijete depresiu alebo podráždenosť typickú pre toto obdobie života.

Ženy nad 50 rokov často zabúdajú na svoje vlasy a nechty. Ovplyvňujú ich aj hormonálne poruchy spojené s prechodom menopauzy. Nerovnováha medzi estrogénmi a androgénmi spôsobuje vypadávanie a oslabovanie vlasov. Semená tekvice sa nám ukážu ako neoceniteľná podpora. Nehty tiež začínajú trpieť, ale hlavne kvôli nedostatkom vitamínov, ktoré semená tekvice obsahujú.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>