Maranta – zistite, prečo by ste mali mať túto rastlinu doma

Maranta je črepníková rastlina, ktorá dosahuje výšku až 25 cm, má rada stredne slnečné miesta a vysokú vlhkosť. Preto je často potrebné ju zalievať. Odplatí sa nám svojím úžasným vzhľadom a charakteristickými listami. Táto rastlina pochádza z južnej a strednej Ameriky. Funguje skvele ako okrasná rastlina v našich príbytkoch. Okrem samotného vzhľadu stojí za to mať ešte jeden dôvod.

Úžasné vlastnosti

Veľmi zaujímavý fenomén je možné pozorovať, keď sa objaví tma Maranta, potom prevráti svoje listy a keď sa znovu objaví slnko, vyvíja ich. Je zaujímavé, že táto rastlina tiež cíti blížiace sa dažde a na okrajoch jej listov sa môžu objaviť kvapôčky vody, ktoré vyzerajú, ako keby plakala.

Vďaka tomu je táto rastlina veľmi zaujímavá a stojí za to mať doma. Aby sa však mohla dobre držať, musí sa o ňu náležite starať. Chceli by sme vám teda povedať, ako na to.

Ako sa starať o Marantu

Maranta netoleruje teplo a teplo nad + 28 … + 30 ° C. Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu, prievanom, ako aj náhlym zmenám teploty. Optimálne v zime – do + 20C. V zime je nežiaduce ju znížiť pod + 14 ° C. V tomto ročnom období je dôležité, aby sa listy nedotýkali studeného okna.

Nepoužívame studenú vodu a pokiaľ možno mäkkú vodu na zalievanie, preto ju treba filtrovať. Zalievajte ju často a hojne, ale uistite sa, že sa v črepníku nezhromažďuje žiadna voda.

ZDROJ.dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>