Mali by ste vedieť, čo môže pomôcť vyliečiť štítnu žľazu a vyvážiť jej hormóny

Choroba štítnej žľazy postihuje mnoho ľudí, čo je alarmujúce, pretože úloha štítnej žľazy má veľký význam pre celkové zdravie.

Menovite hormóny štítnej žľazy regulujú metabolizmus a funkciu všetkých orgánov tela. Ovplyvňujú energiu, telesnú hmotnosť, hladinu cholesterolu, srdcovú frekvenciu, pamäť, náladu, svaly, zdravie pokožky a vlasov.

Preto ak je funkcia štítnej žľazy akosi znížená, práca celého organizmu sa spomalí.

Hypotyreóza je jednou z najčastejších ochorení štítnej žľazy, čo vedie k prírastku hmotnosti, pomalému tráveniu, vypadávaniu vlasov, suchému koži a pomalšiemu mysleniu.

Vo väčšine prípadov je hypotyreóza autoimunitná odpoveď na štítnu žľazu, ktorá vedie k poklesu produkcie hormónov štítnej žľazy.

Okrem toho môže byť spôsobená aj vysokou úrovňou toxicity v tele. Konštantné napätie tiež prispieva k rozvoju porúch štítnej žľazy, pretože kortizol zabraňuje transformácii hormónu štítnej žľazy na aktívnu formu, ktorá reguluje metabolizmus.

Poruchy štítnej žľazy sú veľmi často spôsobené nezdravou stravou, spracovanými potravinami a sójovými výrobkami, ako aj nápojmi, ktoré narušujú fungovanie štítnej žľazy.

Tu sú niektoré z najbežnejších príznakov naznačujúcich, že musíte okamžite navštíviť svojho lekára

Nevysvetliteľná únava:
ak ste počas dňa unavení a strácate energiu, bez zjavného dôvodu vaša štítna žľaza nemusí správne fungovať.

Zlá pamäť:
mozog začína pracovať pomaly v prípade nízkej úrovne energie a vedie to k zlej pamäti.

Suchá koža, lámavé vlasy a rozštiepené končeky
vypadávanie vlasov, rovnako ako rozštiepené končeky, krehké vlasy a suchá koža môže tiež signalizovať poruchu štítnej žľazy.

Ak sa tieto príznaky vyskytnú, musíte postupovať a zabrániť ďalším komplikáciám.

Najprv začnite s vašou stravou. Odstráňte všetky produkty, ktoré narušujú funkciu tejto žľazy, ako je kukurica, kofeín, ľanový olej, alkohol, arašidy a arašidové maslo.

Potom začnite používať protizápalové látky do vašej dennej stravy, napríklad zeleninu, najmä farebné, ako sú bobule a hrozno, ktoré sú bohaté na zdravé antioxidanty.

Tiež sa vyhýbajte nasýteným tukom, ako je červené mäso, ale zvyšujte príjem morských plodov, ktorý je bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Ďalšie dobré možnosti zahŕňajú riasy ako sú nori, wakame a hijikas. Uistite sa, že konzumujete aj špenát, brokolicu a kapustu, pretože sú bohaté na jód.

Okrem toho sa uistite, že máte čas na relaxáciu a zníženie stresu. Tu sú niektoré účinné metódy riadenia stresu

Akupunktúra:
posilňuje imunitný systém a zmierňuje príznaky poruchy štítnej žľazy

Jóga:
jedná sa o jeden z najlepších spôsobov, ako relaxovať a obnoviť rovnováhu tela a mysle. Zvyšuje tiež tok krvi do štítnej žľazy.

Meditácia:
vyskúšajte meditáciu ako inú metódu liečby, ktorá ponúka úžasné účinky a pomáha vám relaxovať a upokojiť svoju myseľ a telo.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>