Ľudové prostriedky na zníženie hladiny cholesterolu, už vás viac nebude strašiť

Je to užitočné a nevyhnutné, najmä v našej dobe, keď potraviny nie sú vysokej kvality. Ľudové lieky na zníženie hladiny cholesterolu vám pomôžu zlepšiť vaše zdravie.

JEDZTE VEĽA OVOCIA

Ovocie je síce sladké, ale obsahuje tie lepšie a ľahko vstrebateľné cukry. Najlepšou voľbou sú citrusy, napríklad pomaranče a grepfruity. Taktiež je vhodným ovocím aj červené jablko, jahody, ríbezle a rôzne iné bobuľové ovocie.

Červený grep obsahuje veľa vitamínov a je vhodný pri zvýšenej hladine cukru v krvi.

STRUKOVINY

Strukoviny sú veľmi dôležitou zložkou potravy, ak máte vyššiu hladinu cukru v krvi a znižuje množstvo cukru v krvi. Siahnite najmä po šošovici, hrachu, fazuli a veľmi prospešnému cíceru. Môžete ich podávať ako prílohu, v polievkach či v nátierkach.

LISTOVÁ ZELENINA

Listová zelenina má v sebe mnoho vitamínov B a aj vitamín C. Je veľmi účinná a pomáha rýchlo znížiť vysoký cukor v krvi. Môžete ju jesť surovú, parenú i varenú. Najlepším zdrojom je ľadový šalát, kapusta, špenát. ale aj petržlenová vňať. Táto zelenina obsahuje sacharidy, ktoré pomáhajú uvoľňovať správne hormóny a znižujú chuť do jedla.

ZELENÝ ČAJ

Pitie zeleného čaju vám pomôže znížiť cukor v krvi. Má prospešné účinky a látky na správne fungovanie ciev a celkovo je prospešný na srdcovo-cievny systém. Zelený čaj nenahrádzajte vodou, ale skombinujte počas dňa aspoň dve menšie šálky zeleného čaju a dodržuje pitný režim počas celého dňa.

Doprajte si každý deň šálku zeleného čaju.

KORENINY

Vedeli ste, že koreniny sú veľmi vhodné pre ľudí, ktorí trpia zvýšenou hladinou cukru v krvi? Je pravda, že s korením a soľou by sme to nemali veľmi preháňať, ale ak sa jedná o prípad, kedy trpíte vysokým cukrom, doprajte si mierne množstvo korenia v jedle. Najlepšími koreninami sú kurkuma, karí, škorica a klinčeky. Môžete si ich pridať aj do nápoja, napríklad do čaju.

RYBY A ZDRAVÉ TUKY

Pri zvýšenej hladine cukru v krvi by ste mali obmedziť živočíšne tuky, až na tie z rýb. Určite ste už počuli o rybách a ich pozitívnych účinkoch na náš organizmus. Všetko má svoj dôvod, aj vychvaľovanie rýb a ich prospešných látkach a vitamínoch. Ryby obsahujú najmä vitamín D a veľmi zdravé tuky, ktoré sú podstatné a nápomocné pri vyššej hladine cukru. Tieto morské živočíchy obsahujú zdravé omega 3 mastné kyseliny a tiež znižujú cholesterol v krvi.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>