Lopatkovec -Spathiphyllum, kvetina s názvom – dámske šťastie. Dievčatá a ženy, odporúčam si ju dať do svojich príbytkov. Je na to dobrý dôvod

Vedecký názov tejto krásnej tropickej rastliny – “Spathiphyllum” pochádza z dvoch gréckych slov: “spánku” – závoja a “fillum” – zoznamu. Rastlina má v skutočnosti biely závoj.

Spathiphyllum je doma Južnej Amerike, východnej Ázii, Polynézii, Brazílii, Kolumbii, Guyana, Venezuele.

Spathiphyllum– trvalka evergreen rastlina z čeľade Araceae. Priemerná výška rastlín – 25-30 cm Spathiphyllum Ale existujú trpaslíci a obri majú až 1 meter ..

Rastlina kvitne od apríla do júna. Kvet vydrží niekoľko týždňov. S dobrou starostlivosťou rastlina kvitne dvakrát ročne – na jar a na jeseň-zima. Keď Spathiphyllum vybledne, jej biely závoj rýchle zozelenie.

Po odkvitnutí klasu je doporučené ho odstrihnúť.

V súčasnej dobe existuje asi 45 druhov Spathiphyllum, ktoré sa líšia vo veľkosti rastliny samotnej podobe prikrývok a arómou.

Všeobecne platí, že všetky Spathiphyllum – rastliny sú nenáročné a nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť.

Spathiphyllum označované ako tieň-milujúca rastliny, ale napriek tomu radšej má rozptýlené denné svetlo. Aj keď v tieni tiež môže rásť. Mala by byť v oknách smerujúce na sever. V priamom slnečnom svetle rastlina umiera.

Spathiphyllum netoleruje prievan, preto je potrebné dbať na vetranie miestnosti.

Na jar a v lete sa polieva hojne Spathiphyllum asi 3 krát týždenne. Ak je vlhká pôda, potom zalievanie nie je nutné. V hrnci by nemala byť stojatá voda. Z prebytku vlhkosti sa môžu objaviť tmavé škvrny na listoch.

Spathiphyllum má rád vlhkosť. V ideálnom prípade namočenie celého kvetináča Spathiphyllum by malo 1 krát za dva týždne, v lete 1 krát týždenne. Po týchto postupoch dobre rastie.

O nedostatku vlhkosti môže signalizovať prevísaniu listov. Napojená sa postaví za jeden deň pri izbovej teplote.

Spathiphyllum je náchylný voči chorobám a škodcom.
Rozpoznať škodlivý hmyz, je potrebné kontrolovať listy, takže je možné, že sa schovajú medzi nimi.

Kvetinári povedali, že je veľmi dobrá infúzia z pomarančovej kôry. 100 g suchej pomarančovej kôry a 1 liter vody a nechať 3-4 dni na tmavom teplom mieste. Pravidelne sprejujte, kým hmyz zmizne.

Aby sa zabránilo škodcov od útoku Spathiphyllum pravidelne listy utrieť vlhkou špongiou a prekypriť pôdu v hrnci.

Spathiphyllum pohlcuje vzduch zo všetkých škodlivých látok, ktoré prideľuje nábytok a použité materiály vo výzdobe. Bojuje proti škodlivých mikróbom vo vzduchu.

To chráni ženy, mužov, deti a domáce zvieratá.

Avšak, kvet by mal byť kladený mimo dosahu detí, ktoré často kvety ochutnávajú.

Pravdepodobne pre niekoho ako sú dievčatá a ženy, ktoré snívajú o láske, a veria, že nájdu spriaznenú dušu a budú šťastný v manželstve, pomáha táto rastlina – Spathiphyllum, ľudia jej dali názov – “dámska šťastie.”

ZDROJ:myjane.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>