Liečivú a voňavú silu mäty, by mal vyskúšať každý, kto má problémy s …Je to boží dar

Mäta – jedinečný produkt. Mätovú chuť si nemožno zamieňať s druhým, vôňa proste boží! Čaj, ktorý je z mäty, – najviac voňavý na svete.

Mäta pieporná dobre zmierňuje bolesti hlavy, mäta je súčasťou mnohých kozmetických prípravkov a liečív

Pohľad na svieže zelené lístky mäty sú veľmi zvodné, pridajte ich do šalátu a ozdobíme mätou dezerty – win-win nápad. Ale najpozoruhodnejšie vecou je, že slávna mäta je nielen slávna pre svoju bohatú arómu. Táto rastlina môže byť považovaný za liek!

Užitočné vlastnosti mäty

  • Podráždený žalúdok kŕče a bolesti je dobré piť mätový čaj. Mäta zlepšuje trávenie a uvoľňuje žalúdočné steny.
  • Antibakteriálny účinok mäty je veľmi silný. Na zbavenie infekcie, piť odvar z mäty, alebo len teplú vodu s medom a mätou.
  • Mint – efektívny nástroj proti bolestiam hlavy. Piť mätový čaj, a budete okamžite cítiť úľavu: mäta zbaví cievnych kŕčov, tí čo majú často bolesti hlavy . Naneste niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z mäty piepornej na spánky, to pomôže, aj keď máte migrénu.
  • Ak máte upchatý nos, inhalujte s mätou. Táto metóda funguje a má silné poklesy z prechladnutia!
  • Mäta je schopná ovplyvniť rast rakovinových buniek , spomaľuje vývoj hroznej choroby.
  • Mäta je nevyhnutná pre udržanie nervového systému v rovnováhe. Ak často pociťujete, stres, často stojí za piť mätový čaj: mäta uvoľňuje nervový systém, vedie k stabilnému stavu. Vôňa, chuť a účinok mäty – perfektné sedatíva.

Aby posilnili svoje telo pite ho  v predvečer, kombinujte mätu s inými bylinami, ktoré majú antibakteriálne a osviežujúci účinok: fenikel, šalvia, ľubovník bodkovaný.

Samozrejme, bylinky nezneužívajte. Koniec koncov, príliš časté používanie mäty môže spôsobiť problémy so srdcom . Zdržať mäty, by sa mali tehotné ženy. Zvyšok ľudí určite pocíti liečivú silu tohto nádherného produktu!

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>