Len 2 MINÚTY za deň vám stačí na to, aby ste mali plné, mäkké a hladké pery

Pery sú skutočným ženským atribútom, najmä hladkým a pevným. Iba jeden denný rituál dokáže pokožku okolo nich upravovať a vyživovať a budú hydratované a plné.

Epiderma, ktorá pokrýva pery, je mimoriadne chúlostivá, a preto naše pery tak rýchlo schnú. Nič ich nechráni pred UV žiarením, nízkou teplotou, vetrom a suchým vzduchom, nie sú tiež priaznivé. Nedostatočná hydratácia znižuje ich ľahostajnosť a pevnosť. Suché a popraskané pery sa stanú minulosťou, ak im venujeme 2 minúty denne.

Lúpanie

Starostlivostť o pery je dôležitá- príprava, hydratácia a mazanie. Na začiatku by sme mali pery pripraviť na príjem zvlhčujúcich prísad. Preto bude predstavovať jemný peeling. Masáž odstráni odumretú pokožku a zlepší cirkuláciu úst. Vďaka tomu budú látky, ktoré aplikujeme v nasledujúcom kroku, prenikať hlbšie a pracovať efektívnejšie. Na exfoliačnú masáž môžeme použiť hotový peeling alebo si ho pripraviť zmiešaním medu s cukrom alebo kokosovým olejom s mletou kávou.

Zvlhčovanie

Ďalším krokom je hydratačné ústa pomocou mlieko. Táto kozmetika potrebná počas zimy by mala byť na zozname povinných kozmetických výrobkov, aj keď prechádza. Môže mať formu tyčinky, krému, masla alebo klasickej rúžu. Najžiadanejšími zložkami balzamu na pery budú kyselina hyalurónová, vitamíny A a E a lanolín. Prenikajú do hlbších vrstiev pokožky, zvlhčujú ju, regenerujú a zlepšujú celkový stav pier.

Mazanie

Poslednou fázou na zvlhčovaní plných pier je ich namastenie. Na tento účel môžeme použiť klasické vazelíny, maslo alebo oleje. Látky tohto typu neprenikajú hlboko do pokožky, ale zostávajúce na povrchu im dodávajú zdravý vzhľad . Odporúča sa používať v noci, keď sa pokožka regeneruje.

Maskovať

Z času na čas môžeme byť v pokušení použiť masku na doplnenie starostlivosti. Na trhu nájdete hotové výrobky vo forme plátkov. Rovnako účinná bude domáca medová maska ​​s pridaním vitamínov A a E.

V lete nezabudnite na ochranu citlivej pokožky používať rúž s UV filtrami.

ZDROJ.kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>