Ľanový olej na chudnutie: pomáha alebo nie?

Predpokladá sa, že olej z ľanových semien je veľmi účinný v boji proti obezite. Je to naozaj tak?

„V poslednej dobe je internet“ plný „titulkov a článkov o takmer životných výhodách ľanového oleja. Každý odborník na chudnutie tvrdí, že táto „mágia“ Výrobok je skutočná zásobáreň živín, ale len jednu polievkovú lyžicu oleja z ľanového semienka,  na lačný žalúdok, zvyšuje citlivosť a zlepšuje funkcie mozgu, zraku, pamäte, pokožku a vlasy, znižuje krvný tlak a oveľa viac. a kol.

Aj na internete je názor, že ľanový olej je veľmi účinný v boji proti obezite. Avšak v skutočnosti sú všetky uvedené skutočnosti len čiastočne pravdivé. A má za následok stratu podkožného tuku ľanový olej má spravidla nič spoločné „, – hovorí Oleg Iryshkin, PhD, lekár športovej medicíny a športová výživa expertné výživu reťazci fitness klubov v X-Fit .

Ľanový olej na chudnutie: pomáha alebo nie?

Ľanový olej je určite užitočné, pretože obsahuje esenciálne mastné kyseliny omega-3 skupiny, a to alfa-linolénovej kyseliny, ktorá je nevyhnutná pre antioxidačnú ochranu organizmu, sa používa na profylaxiu aterosklerózy a zlepšenie metabolizmu. Neexistuje však potvrdenie o tom, že použitie ľanového semena vedie k strate subkutánneho tuku.

Zníženie telesného tuku – to je veľmi prácny proces, ktorý zahŕňa mnoho zložiek: celkový pokles kalorické bilancie bielkovín, tukov a sacharidov získať potrebné stopové prvky, ako je tryptofán, chróm, selén, zinok, atď

Mimochodom, pokiaľ ide o rozšírené odporúčanie fitness expertov piť olej z ľanových semien na prázdny žalúdok pre rýchlu stratu hmotnosti. Táto rada môže byť často počuť z ústia trénerov, ktorí sú ďaleko od medicíny. V skutočnosti, ak má osoba latentnú gastritídu alebo eróziu v žalúdku, potom po použití ľanového oleja môže dôjsť k zhoršeniu.

Takže tento produkt je lepšie použiť v kombinácii s inými zložkami výživy. Pridajte napríklad ľanový olej do zeleninových šalátov, pri dodržaní požadovaného celkového príjmu kalórií a vyváženia tuku.

Zhrnutie, môžeme povedať ženám, že môžete schudnúť na ľanovom oleji, ale tie ktoré len snívajú o atraktívnej a štíhlej postave, jednoducho sa to nepodarí. Pamätajte, že používanie oleja z ľanových semien bez rešpektovania základných princípov zdravého stravovania môže viesť k vážnym zdravotným problémom a nie ku chudnutiu.

ZDROJ:7days.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>