Kto má problémy s nadmerným potením, mal by vyskúšať jeden z týchto receptov na vlastný dezodrant, žiadny z obchodu sa im nevyrovná

Vôňa potu je nepravdepodobné, že by bola príjemná pre niekoho, skôr to odpudzuje ľudí. Ak chcete vyriešiť tento problém, choďte do obchodu a vyberte deodorant podľa vašich predstáv. Ale nie všetky sú vhodné pre tie prostriedky, ktoré nám výrobcovia ponúkajú. Chemické látky (parabény, formaldehyd, triklosan a ďalšie), skladajúci sa z dezodorantov a antiperspirantov môžu spôsobovať alergie, a hliník, ktorý sa používa vo väčšine výrobkov upchávajú póry.

Avšak nie je potrebné poškodiť vlastné telo – stačí použiť niekoľko prírodných ingrediencií, ktoré sa dajú nájsť v každom dome.

1. Deodorant Crystal

Zloženie tohto výrobku tiež zahŕňa hliník, ktorý blokuje prístup potu cez póry. Jeho hlavnou výhodou je účinná dezinfekcia a absencia ďalších chemikálií.

2. Uteráky a krémy s deodorizačným účinkom

Výhodou týchto nástrojov je, že odstraňujú zápach potu. Nevýhodou je, že takéto prostriedky nie sú schopné bojovať s potenie. Vďaka neprítomnosti agresívnych chemických prvkov a vôní sú utierky a krémy ideálne pre citlivú pleť.

3. Citrónová šťava

Kyselina v citrónovej šťave zabíja baktérie, ktoré spôsobujú zápach pachu. Utieranie podpazuší pomocou nakrájaného citrónu môžete urobiť dobre bez dezodorantov. Buďte opatrní – nepoužívajte citrón, ak ste krátko pred tým, ako ste si oholeli podpazuší alebo ste si urobili depiláciu.

4. Mastenec pre telo

Mastenec pomáha bojovať s oddelením vlhkosti nielen v oblasti podpaží, ale aj na celom tele. Absorbuje pot, čo umožňuje, aby pokožka zostala suchá dlhšie. Pri výbere mastenca nezabudnite prečítať zloženie na balení – alergénne zložky nepotrebujú.

5. Ocot

Ako citrónovú šťavu, ocot bojuje s vôňou potu. Stačí si utrieť podpazuše bavlneným kotúčom namočeným v octe.

6. Esenciálny olej

 Esenciálne oleje alebo ich kombinácia účinne pomáhajú bojovať proti nepríjemnému zápachu. Vezmite olej z grapefruitu, pomaranča alebo ruže ruže – akéjkoľvek chute – a jemne si potrieme kožu. Nebojte sa škvrny na oblečení: na rozdiel od mnohých deodorantov, éterické oleje ich nenechávajú.

7. Sóda

Pomocou sódy ako dezodorantu môžete veľmi ľahko bojovať so zápachom potu bez vystavenia pokožky chemikáliám. Zmiešajte 1/8 lyžičky. sóda a trochu vody – nerozpúšťajte sódu. Výsledný kašu roztrhnite do podpazuší. To môže tiež byť zmiešaný s kukuričného škrobu sódy na odstránenie zápachu a zabránenie potenia: Zmiešajte jednu časť sódy so šiestimi dielov škrobu a aplikovať zmes (napríklad mastenec), na kožu.

 8. Bylinné tonikum

Možno nie je vždy vhodné mať s sebou takýto nástroj, ale nie je ťažké ho používať (a pripravovať) doma.

Tónovaný na harmančeku

  

Zloženie: 6 lyžíc. sušené kvety kvetu, 2 litre vriacej vody.
Príprava: vylejte harmanček s vriacou vodou a nachajte 1 hodinu. Infúzny kmeň, zmiešajte s 2 polievkovými lyžicami sódy.

Aplikácia: Vyčistite oblasť podpaží niekoľkokrát denne podľa potreby alebo nalejte tonikum do fľaše a používajte ako bežný sprej na dezodoranty.

Tonic na báze dubovej kôry a citrónu

Zloženie: 1 šálka vriacej vody, 1 lyžička kôra dubu, šťava z 1 citróna.

Príprava: varenie dubovej kôry s vriacou vodou, nechajte ochladiť, pridajte citrónovú šťavu. Použiť ako v predchádzajúcom receptúre.

9. Domáce toniká pre alkohol

Ak chcete zlepšiť antibakteriálny účinok domáceho tonika v nich, môžete pridať alkohol. Treba mať na pamäti, že takýto výrobok môže spôsobiť nežiadúcu suchosť pokožky.

 

Rozmarínový tonik na alkohol

2 lyžice sušeného rozmarínu vyplňte pohárom vriacej vody, nechajte variť 10-15 minút, potom ochladiť. Pripravený roztok premiešajte s alkoholom v pomere 1: 1. Ak chcete získať vonný výrobok, je potrebné pridať do zmesi niekoľko kvapiek esenciálnych olejov. Nalejeme do nádoby s rozprašovačom.

10. Domáce pevné deodoranty

Chcete si vytvoriť svoj vlastný deodorant, ktorý bude presne zodpovedať vášmu typu pokožky a chuti? Potom tieto recepty sú pre vás.

  1. Vezmite 60 ml sódy, 60 ml. kukuričný škrob a 5 lyžice kokosového oleja. V šálke, do zmesi sóda a škrob, pridajte 4 lyžice kokosového oleja. Zmiešajte, kým sa nedosiahne pastovitý stav. Výsledná zmes sa umiestni do prázdneho obalu deodorantu alebo do vzduchotesnej nádoby. Môžete urobiť to, že ju vložíte do chladničky na chvíľu.
  2. 3 lyžice bambucké maslo, 3 lyžice sódy, 2 lyžice kukuričný škrob a 2 polievkové lyžice pridajte kakaové maslo a dobre premiešajte. Pridajte 2 kapsule vitamínu E (vytlačte olej z kapsúl) a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja podľa vášho výberu. Dobre premiešajte a vložte zmes do nádoby. Uchovávajte v chladničke, kým nie je vytvrdené.

Deodoranty a ich náhradky, vytvorené vlastnými rukami doma, nemajú vo svojom zložení žiadne škodlivé látky. Takéto prostriedky sa môžu používať jedenkrát až niekoľkokrát denne, bez strachu z poškodenia kože. Treba mať na pamäti, že by ste nemali horlivo používať domáce pevné dezodoranty, pretože rýchlo skrývajú a nechávajú značky na oblečení.

ZDROJ:marketium.ru/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>