Krátkodobý pôst reštartuje imunitný systém a obnovuje telo, vyťažte z neho maximálne prínosy pre zdravie

Neustále hladovanie škodí tela, ale pokiaľ ide o krátkodobé hladovanie, nielen rôzne postupy zamerané na duchovný rozvoj, ale moderná veda potvrdzuje jeho užitočnosť. V tomto krátkodobom pôste nielen prispievate k čisteniu tela a rýchlemu úbytku hmotnosti, ale aj k prirodzenej obnove buniek a posilneniu imunitného systému. Pokúsme sa vysvetliť, čo je užitočné pre krátkodobé pôsty pre imunitu, ako ísť príliš ďaleko s hladom a extrahovať z nej maximálne prínosy pre zdravie.

Krátkodobé pôsty na imunity – schválené vedou

Výskumníci z University of Southern California publikovali svoje zistenia o „zdravom“ starnutí v časopise „Cell Stem Cell“.

Faktom je, že keď ste hladní, vaše telo sa snaží šetriť energiu, a jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je „spracovanie“ sady buniek imunitného systému, v ktorom sa v súčasnosti potrebujú.

V štúdiách uskutočnených u myší aj u ľudí špecialisti stratili testované jedlo, čo viedlo k zníženiu počtu leukocytov v tele. Sú zodpovedné za boj s chorobami a napĺňanie krvi v prípade prenikania patogénov do krvi. Pokles hladiny leukocytov však nekončil: cyklus nalačno viedol k prirodzenému „opätovnému spusteniu“ produkcie leukocytov.

Po 2-4 dňoch pôstu systém hematopoézy zničil staršie a poškodené imunitné bunky a vytvoril nové. Vedci sa domnievajú, že krátkodobé pôst je užitočný nielen pre imunitný systém, ale aj pre iné systémy a orgány tela.

Vplyv krátkodobého hladovania na iné systémy tela

Krátkodobý pôst spôsobuje, že telo uchováva cukry, tuky a ketóny a zničí významný počet bielych krviniek. Ketóny sa vyrábajú, keď telo premení na energiu, sú hlavnými hráčmi v oblasti chudnutia.

Krátkodobý pôst umožňuje telu používať tuk ako hlavný zdroj energie. Pomáha urýchliť metabolizmus a zlepšiť peristaltiku čriev, čo tráveniu prináša trávenie. Takéto prerušenie príjmu potravy prispieva k účinnejšiemu spaľovaniu kalórií, akoby pripomínalo telo o správnom tráviacom procese.

Krátkodobý pôžitok je ako reštartovacie tlačidlo pre celý organizmus. Vytvára zdravé prostredie, v ktorom telo uvoľňuje regulované hormóny, aby sa naučilo rozpoznať skutočný hlad. Ak človek je každé 3-4 hodiny, jeho telo nevie, aký je skutočný hladomor. Po uvoľnení tela z procesu trávenia po dobu 12-24 hodín mu dáte príležitosť sústrediť sa na regeneráciu iných systémov.

Tiež krátkodobé hladovanie pomáha odstraňovať toxíny z tela a regulovať prácu pri „filtrovaní“ orgánov – pečene a obličiek.

Dôležité! Doba by nemala presiahnuť štyri dni a počas pôstu je potrebné zvýšiť množstvo spotrebovanej vody.

Pri každej „relácii“ krátkodobého hladovania vedie vyčerpanie populácie bielych krviniek k tvorbe nových buniek imunitného systému. Ak je obsah enzýmov proteínkinázy A (PKA) pozdĺž klesá s množstvom leukocytov, vedci si uvedomili, že je „prepínač“ tela, čo umožňuje tvorbu nových buniek a vedie k zníženiu hladiny IGF-1, ktorá je spojená so starnutím, nádorového rastu a riziko rakovinu.

Na prenos kmeňových buniek do regeneračného režimu je potrebné zakázať činnosť PCA, v dôsledku čoho sa kmeňové bunky začínajú rozširovať a v dôsledku toho vedú k obnoveniu systému.

Liečebným účinkom krátkodobého hladovania je tiež zbaviť sa poškodených alebo starých predmetov, ktoré už nie sú schopné účinne pracovať. To vysvetľuje priaznivý účinok krátkodobého pôstu na imunitný systém po podaní chemoterapie – jednoducho sa aktualizuje (imunitný systém).

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>