Korenie, ktoré vám môže pomôcť schudnúť

Konečná sila korenia sa odhaľuje ako zbrane proti chorobám, chorobám a chudnutiu. Je známe, že korenie sa v domácej Indii používa ako tradičné liečivo proti srdcovým a rakovinovým ochoreniam.

Veda ešte musí preukázať, že veľa korenín vylieči chorobu a mnohé môžu pomôcť pri niektorých chronických stavoch. Korenie jedál s korením je lepšie ako používanie iných prísad, ako je soľ, cukor a zdroje nasýtených tukov, ktoré sa týkajú mnohých zdravotných problémov.

Tu je sedem najzdravších korení na svete

Kurkuma

Kurkumín, jedna z najštudovanejších aktívnych zložiek kurkumy. Táto špeciálna zložka pomáha znižovať tvorbu tukových tkanív, pretože potláča krvné cievy, ktoré tvoria tuk. Kurkumín tak pomáha znižovať telesný tuk a zvyšovať telesnú hmotnosť.

Ženšeň

Ženšen má schopnosť zvýšiť hladinu energie a zrýchliť váš metabolizmus. Panax ginseng sa považuje za pomoc pri chudnutí.

Kardamon

Toto aromatické korenie má sladkú a korenistú chuť. Je to tiež termogénna bylina, ktorá pomáha vášmu metabolizmu pracovať rýchlejšie a môže zvýšiť schopnosť vášho tela spaľovať tuk.

Zázvor

Toto otepľovacie korenie s protizápalovými vlastnosťami tiež vie, že pomáha zmierňovať a relaxovať črevný trakt. Ďumbier má tiež termogénne vlastnosti a pomáha zvyšovať váš metabolizmus a potláča chuť do jedla, keď sa konzumuje.

Paprika

Kapsaicín, zlúčenina, ktorá koreninám dodáva korenie, prispieva k boju proti obezite, pretože znižuje príjem kalórií, minimalizuje tukové tkanivo a znižuje hladinu tukov v krvi. Tiež bojuje proti zvyšovaniu tuku aktiváciou prospešného proteínu, ktorý môže vo vašom tele robiť zmeny.

Púpava

Každá časť púpavy je vhodná na stravovanie a výživu. Púpava má schopnosť pomáhať spomaľovať trávenie a cítiť sa naplnená dlhšie, a čo je dôležitejšie, pomáha udržiavať zdravú váhu.

Škorica

Škorica môže zvýšiť váš metabolizmus a má tiež mimoriadne výhody pre reguláciu hladiny cukru v krvi.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:womendailymgazine.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>