Kôpor sa môže uchovávať mesiace bez zmrazenia. Urobte to takto!

Kôpr bohužiaľ rastie iba v lete a táto aromatická bylina je k dispozícii iba na relatívne krátke obdobie. Aby sme nemuseli cmúľať kôpku v iných ročných obdobiach, tu je riešenie!

Získajte väčšie množstvo kôpru, buď z našej maloobchodu alebo od pestovateľa. Sterilizujte niekoľko pohárov a kôpor dôkladne umyte. Rastliny a poháre tiež vysušte. Listy kôpru umyte a odtečené od vody vložte do pohára. Zatvorte veko a dajte do chladničky. Ak otvoríme fľašu po mesiacoch, kôpor bude rovnako čerstvý a aromatický, ako keď sme ho kúpili!

Kôpor je liečivý

Táto bylina je liečivá bylina, pretože je nielen chúlostivá, ale aj užitočná proti chorobám. Je vhodný na trávenie, nadúvanie, nespavosť a hemoroidy, ale má tiež účinky na posilnenie imunity a kontrolu krvného tlaku.

Najlepšie je jesť ho surový, aby sme z neho mohli získať viac živín. Ak zo svojho jadra pripravíte čaj, môžete odstrániť hnačku, preto sa oplatí si odložiť časť na zimu. Odvar kôpru je prírodný liek na akné, ale je účinný aj proti kruhom pod očami a ružovke.

ZDROJ.bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>