Konzumáciou jednej polievkovej lyžice kokosového oleja dvakrát denne jej manželovi sa stala táto neuveriteľná vec …

V súčasnosti sú najčastejšie choroby obezita, kardiovaskulárne ochorenia a cukrovka. Je smutné si myslieť, že počet ľudí, ktorí trpia týmito hroznými chorobami, narastá každý deň.

Neonatálna špecialista, Dr. Mary T. Newportová, dlhé roky študuje vedeckú literatúru o Alzheimerovej chorobe a teraz má nakoniec sľubné výsledky. Najlepším nástrojom proti tejto hroznej chorobe je pravdepodobne MCT (triglyceridy so stredným reťazcom).

Kokosový olej je bohatý na triglyceridy. Dr. Mary T. Newportová veľmi túži nájsť riešenie, pretože jej manžel Steve bol diagnostikovaný progresívnou demenciou, keď mal 54 rokov. Dr. Mary sa bojí, pretože vedela, že táto hrozná choroba môže pravdepodobne pokročiť a viesť k Alzheimerovej chorobe.

Jej manžel nebol schopný robiť základné veci, nebol schopný nájsť lyžicu a nebol schopný dostať vodu z chladničky. V dôsledku svojej hroznej choroby nasledovala depresia. Ďalším znakom Alzheimerovej choroby je depresia.

Prečo sú MCT dôležité?

Naše telo začne používať ketónové telieska ako palivo, keď chýba glukóza v krvi. Aby správne fungovali, mozgové bunky potrebujú ketónové telieska a glukózu. Avšak, naše telá nevytvárajú ketónové telá.

Čo sa stane pri Alzheimerovej chorobe?

Mozgové bunky nemôžu používať glukózu kvôli inzulínovej rezistencii. Výsledkom je smrť mozgových buniek. Mali by ste mať na pamäti, že tento proces začína 10-20 rokov pred prvými príznakmi.

Avšak mozgové bunky môžu zostať nažive, ak dokážu nájsť ketónové telá. Ľudia, ktorí trpia na Huntingtonovu chorobu, roztrúsenú sklerózu, Parkinsonovu chorobu a ALS, čelia rovnakému problému.

Všetci ľudia, ktorí trpia týmto druhom ochorení, čelia rovnakému problému, ale v rôznych oblastiach mozgu alebo miechy.

Proces absorpcie MCT je odlišný od iných tukov. Pomocou pečene sú transformované na energetické a ketónové telá.

Keď nastane hyperketémia, čo je zvýšený počet ketónových telies v krvi, potrebujeme konzumovať triglyceridy so stredným reťazcom.

Podľa Dr. Newporta hyperketémia znižuje kognitívne poruchy spôsobené hypoglykémiou u ľudí a zlepšuje tok krvi v mozgu o 39%. Dr. Newport tiež zistil, že okrem obsahu asi 60% stredných mastných kyselín je kokosový olej bohatý aj na omega-6 mastné kyseliny. Najdôležitejšie však je, že kokosový olej neobsahuje cholesterol.

MCT sa nachádzajú v materskom mlieku alebo v palmových jadrách. Je tiež známe, že tieto tuky môžete nájsť v kozích a kravských mliekoch, ale vo veľmi malých množstvách. Tieto tuky môžete nájsť aj v iných mliečnych výrobkoch.

Mária túžila pomôcť jej manželovi. Rozhodla sa vyskúšať ošetrenie kokosovým olejom s cieľom zlepšiť zdravie svojho manžela.

Tým, že mu dala dve polievkové lyžice kokosového oleja každý deň na jeden mesiac, dosiahla neuveriteľné výsledky.

Po uplynutí dvoch týždňov, aby sa jej zlepšenie ukázalo, Mary požiadala svojho manžela, aby urobil jednoduchý test. Požiadala ho, aby nakreslil hodiny a úžasne to urobil.

Podľa Dr. Newport je liečba kokosovým olejom najlepším spôsobom, ako bojovať proti Alzheimerovej chorobe. Odporúčame, aby ste to vyskúšali, ak máte podobný problém!

ZDROJ:goodmorningcenter.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>