Konečne som našla liek na bakteriálnu vaginózu, pomohol mi oveľa rýchlejšie, ako tie čo mi predpísal môj gynekológ

Bakteriálna vaginóza je forma miernej infekcie, ktorá sa vyskytuje v reprodukčných orgánoch ženy kvôli baktériám. Vo vagíne sú všeobecne „dobré“ baktérie a niektoré sú považované za „zlé“. „Dobré“ baktérie regulujú rast „zlých“ typov. Vaginóza nastáva, keď je váha rozrušená. Bakteriálna vaginóza zvyčajne trvá niekoľko dní a môže zmiznúť sama.

Príčiny bakteriálnej vaginózy

Lekársky odborníci ešte stále zisťujú, čo presne spôsobuje nerovnováhu baktérií v reprodukčných orgánoch ženy. Existujú však niektoré faktory, ktoré môžu spôsobiť väčšiu pravdepodobnosť výskytu. Napríklad, ak máte viac ako jedného sexuálneho partnera, máte vyššie riziko vzniku bakteriálnej vaginózy. Medzi ďalšie príčiny patrí slabá hygiena, fajčenie, alkoholizmus a používanie vnútromaternicových nástrojov na antikoncepciu.

Znaky a príznaky bakteriálnej vaginózy

Najpozoruhodnejším znakom tejto choroby je páchnuci výtok z vagíny. Môže to byť žltkastý alebo sivobiely. Vôňa sa môže zhoršiť najmä po pohlavnom styku. Prekvapivo asi polovica žien, u ktorých sa vyvinula bakteriálna vaginóza, nezaznamenáva žiadne príznaky. Je to hlavne preto, že existuje veľa príčin abnormálneho vaginálneho výtoku vrátane niektorých pohlavne prenosných chorôb. Je preto dôležité, aby ste kontaktovali svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti s cieľom získať príslušnú diagnózu. Ďalšie príznaky môžu zahŕňať sčervenanie a svrbenie vagíny. Niektoré ženy tiež pocítia pocit pálenia pri močení.

Prírodné liečenie bakteriálnej vaginózy

  • Jogurt 

Mali by ste namočiť čistý tampón do obyčajného jogurtu a vložiť ho do pošvy na zmiernenie bakteriálnej infekcie. Jogurt je nabitý prírodnými baktériami, ktoré vyrovnávajú hladinu pH vagíny pri riešení infekcie. Jedenie jadného jogurtu dvakrát denne môže tiež pomôcť bojovať proti bakteriálnej vaginóze.

  • Jablčný ocot

Jednoducho vložte šálku octu z jablkového muštu do vane vody. Namočte vagínu asi 20 minút. To pomáha pri zabíjaní škodlivých baktérií pri boji proti infekcii. Môžete to urobiť každé ráno, kým sa stav zlepší.

  • Nechtík 

Pripravte si čaj varením vo vode. Použite čistú handričku, namočte ju a jemne masírujte vagínu. To zmierňuje zápal spôsobený bakteriálnou infekciou. Môžete to vykonať dvakrát denne, aby ste sa zbavili bakteriálnej vaginózy.

  • Cesnak

Je to jeden z najlepších prírodných liekov na liečbu bakteriálnych infekcií u žien. Do stravy môžete zaradiť surové cesnakové kebabky. Cesnak je prirodzené antibiotikum, ktoré pomáha zmierniť bakteriálnu vaginózu.

  • Čajovníkový olej

Ženy, ktoré trpia bakteriálnou vaginózou, môžu dostať úľavu od oleja z čajovníka ako bylinný liek. Jednoducho vezmite niekoľko kvapiek oleja z čajovníka a pridajte vlažnú vodu. Opatrne opláchnite vašu vagínu týmto roztokom. Olej z čajovníka funguje ako antibakteriálny a účinne zmierňuje bakteriálnu vaginózu.

  • Čípky s kyselinou boritou  

Boritá kyselina hrá dôležitú úlohu pri liečbe bakteriálnej vaginózy. Ak chcete získať rýchlejšiu úľavu, môžete do vagíny vložiť čípky s kyselinou boritou. Prípadne môžete užívať aj veľké gélové kapsule a naplniť 500 mg kyseliny boritej na prípravu vlastných čapíkov.

  • Citrusové ovocie

Patria medzi ne ovocie ako citrón, pomaranče a grapefruity. Sú bohaté na vitamín C, ktorý posilňuje imunitný systém a zabraňuje akejkoľvek forme infekcie. Mali by ste pravidelne piť šťavy z citrusových plodov, aby ste predišli bakteriálnym infekciám.

  • Čierny orech

To má silné antiseptické a protiparazitické vlastnosti. Čierny orech môže byť aplikovaný ako tinktúra, aby vás zbavil bakteriálnej vaginózy.

  • Peroxid vodíka

Ako prírodný dezinfekčný prostriedok je peroxid vodíka užitočný pri eradikácii škodlivých baktérií a iných zápalových látok, ktoré vyvolávajú bakteriálnu vaginózu. Zmiešajte 3% peroxidu vodíka s rovnakým množstvom čistej vody. Toto riešenie sa môže použiť ako sprcha. Namočte tampón do roztoku a vložte ho do pošvy. Nemali by ste nechať vložený tampón dlhšie ako 30 minút.

 ZDROJ:positivemed.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>