Konečne niekto povedal, že čokoládu musíme jesť, jej konzumácia je pre nás skutočne veľmi užitočná

Teraz môžete podľahnúť sladkému pokušeniu bez akýchkoľvek bolestí svedomia! Konzumácia čokolády je skutočne veľmi užitočná. Samozrejme, stojí za to si dovoliť len jeden nesmierne veľký kus za deň. Ale prínos takéhoto mierneho využitia.

 Horká čokoláda – Je to obrovské. Prečo jesť tmavú čokoládu?

Faktom je, že obsahuje veľké množstvo kakaa a dosť cukru. Okrem toho zloženie horkej čokolády nezahŕňa škodlivé trans mastné kyseliny a konzervačné látky. Najlepšie je jesť čokoládu, ktorá obsahuje 70% kakaa – potom budete plne cítiť jeho neuveriteľne užitočný účinok na telo, o ktorom sa budeme zaoberať nižšie.

Užitočné vlastnosti čokolády

Čokoláda vám pomôže schudnúť

Paradoxne, ale ľudia, ktorí sú zvyknutí na niekedy jesť malý kúsok horkej čokolády, schudnúť rýchlejšie a ľahšie. Čokoláda znižuje túžbu po sladkých, slaných a tučných potravinách – zjedete malý kúsok a túžba jesť sladké zmizne.

Čokoláda je pre srdce dobrá

Kakao pomáha znižovať krvný tlak. Len jeden kus čokolády denne výrazne znižuje riziko úmrtia na srdcové zlyhanie.

Čokoláda vám pomôže efektívne trénovať

Počas športu je veľmi dôležité, aby krvný tlak bol udržiavaný na rovnakej úrovni, bez ohľadu na intenzitu, s ktorou trénujete. Takže počas tréningu môžete dosiahnuť maximálne spaľovanie tukov. Jedzte pred tréningom malý kúsok čokolády – a za prácu! Výsledok sa vám bude páčiť.

Čokoláda robí deti šťastnými

A to nie je o dospelých deťoch, ktoré sú zmiešané s čokoládou. Je veľmi užitočné pre tehotné ženy konzumovať čokoládu, potom dieťa v lone matky dostáva množstvo serotonínu potrebného pre harmonický vývoj – hormón šťastia. Možno to ovplyvňuje temperament dieťaťa: deti, ktorých matky jedli čokoládu počas tehotenstva, sú v živote optimistickejší a cítia sa viac sebavedomí ako tí, ktorí boli zbavení čokolády.

Čokoláda pomáha matkám byť úspešní

Fenomén, ako je popôrodná depresia, straší veľa žien. Osvedčený nástroj, ktorý pomôže mame rýchlo sa prispôsobiť zmenám v jej živote – tmavej čokoláde. Žena potrebuje ďalšie hormóny šťastia po pôrode, pretože dokonca gynekológovia odporúčajú zahrnúť do stravy čokoládu s vysokým obsahom kakaa.

Čokoláda zabraňuje rozvoju cukrovky

Znie to čudne, ale potvrdili to aj štúdie fínskych vedcov: ľudia, ktorí sú zvyknutí často zahrnúť do svojho menu čokoládu, netrpia skokmi v krvnom cukre. Aby bol váš inzulín vždy normálny, maliby ste zjesť kus čokolády. Smutné štatistiky naznačujú, že každý sa môže stať diabetikom – príliš veľa cukru a konzervačných látok obsahuje naše jedlo.

Čokoláda uľahčuje kašľu

Čokoláda má rovnaký účinok ako látka Codeine, ktorá je často obsiahnutá v sirupoch a sirupoch na kašeľ. Horká čokoláda znižuje kašeľ a uvoľňuje a zjemňuje boľavé hrdlo. A nemá žiadne vedľajšie účinky, na rozdiel od mnohých elixírov!

Čokoláda zlepšuje funkciu mozgu

Ak máte pred sebou dôležitú úlohu, musíte o tom premýšľať – jesť trochu čokolády. Váš mozog bude okamžite aktívnejší a produktívnejší!

Čokoláda chráni pred spálením 

Vedci z Londýna našli v čokoládeFlavonoidy a antioxidanty, ktoré pomôžu vašej pokožke chrániť pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia. Zvlášť je dôležité pre tých ľudí, ktorí žijú v horúcom prostredí po celý rok.

Čokoláda znižuje stres 

Ľudia, ktorí zažívajú ťažkú ​​stresovú situáciu, sa rýchlo vrátia do normálu, ak ich diéta obsahuje čokoládu. Relaxačný, stabilizačný účinok čokolády na nervový systém je ťažké preceňovať.

Čokoláda je liek na hnačku 

V južnej Amerike, vlasti čokolády, sa často používa ako liek na túto chorobu.

Medzi nami je veľa sladkých zubov – povedzte im o bezpodmienečnom použití tmavej čokolády. 

ZDROJ:.amazingajmer.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>