Komplikujú vám hemoroidy život? Poradíme, ako ich liečiť ľudovými prostriedkami

Hemoroidy sú známe ako pomerne bežný problém a mnoho ľudí trpí touto chorobou. Samozrejme, najpravdepodobnejšie riešenie v takejto situácii by bolo ísť k lekárovi, ale nie všetci ľudia s takou chorobou sa ponáhľajú, aby dostali pomoc od špecialistu. Niektorí ľudia jednoducho nemajú čas na to. Ak sa človek nechce poradiť s lekárom s cieľom vyriešiť takýto problém, potom by sa mal pokúsiť liečiť hemoroidy s pomocou tradičnej medicíny.

Ako vyliečiť hemoroidy jednoduchými ľudskými prostriedkami

Zemiaky

Aby ste sa zbavili bolestivého pálenia, mali by ste pripraviť špeciálny zemiakový kompres, ktorý stále prispieva k liečbe choroby. Je ľahké pripraviť takýto prostriedok. Jednoducho musíte trieť stredne veľké zemiaky cez malé strúhadlo alebo jednoducho ich rozomeliť cez mlynček na mäso. Ďalej musíte dať strúhané zemiaky do čistej gázy a použiť tento nástroj na samotné hemoroidy. Je však dôležité vedieť, že pred takou liečbou je potrebné dôkladne umyť konečník, aby sa zabránilo rôznym zápalom. Pomocou bežných zemiakov môžete tiež vyliečiť vnútorné hemoroidy. Ak to chcete urobiť, vykrojte zemiaky do určitého tvaru a umiestnite ich do konečníka.

Rakytníkový olej

Rakytníkový olej je tiež výborným asistentom pri liečbe hemoroidov. Aby ste to mohli vyliečiť pomocou tohto nástroja, musíte použiť špeciálne bavlnené tampóny na špeciálne pleťové vody. To znamená, že vlhké tampóny v oleji a aplikovať na vytvorený hemoroid. Takéto pleťové vody by sa mali vykonávať aspoň trikrát alebo štyrikrát denne. Pre prevenciu môžete tiež denne užívať lyžicu rakytníkového olejova na lačný žalúdok. Môžete ho jesť len jednu hodinu po aplikácii produktu.

Žihľava

Pri liečbe hemoroidov môže tiež pomôcť odvar, pripravený zo žihľavy. K tomu je potrebné vziať asi pol šálky sušenej žihľavy a zalejeme ho vriacou vodou. Ďalej tento agent sa musí vylúhovať po dobu asi dve až tri hodiny. Potom sa precedí a začať brať trikrát alebo štyrikrát denne približne polovicu pohára.

ZDROJ.jensprav.ru

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>