Komáre vám dajú pokoj, ak budete mať tento vitamín

Ľudia sa už dlho snažia nájsť účinný spôsob, ako odradiť komárov. Takéto opatrenie sa našťastie objavilo už dávno.

# Čo najviac láka komárov?

Komáre lákajú vôňu kyseliny mliečnej a amoniaku v ľudskom pote a zvýšené množstvo oxidu uhličitého vo vzduchu vydychovaného človekom.

Jedným z najúčinnejších repelent proti komárom bol vyvinutý chemikov z amerického D EET (N, N-dietyl-m-toluamid). Toto opatrenie bolo určené pre vojakov bojujúcich vo vlhkých tropických lesoch počas druhej svetovej vojny. Vojaci tam boli vystavení komárom, ktoré niesli nebezpečné choroby. DEET bol potom použitý vo Vietname.

Podľa ministerstva zdravotníctva sú najúčinnejšou ochranou výrobky obsahujúce najmenej 30% DEET. Bohužiaľ, kvôli svojej toxicite, roztoky nemôžu obsahovať viac ako 20% DEET, ak sa používa u detí a dojčiat. Napriek skutočnosti, že ide o účinné opatrenie, ukazuje sa, že nie je úplne bezpečný. 

Existuje však vynikajúca alternatíva

Môžeme nahradiť DEET bežným vitamínom B1. Predpokladá sa, že suplementácia vitamínom B1 odrádza komáre. Prebytočný vitamín vylučujeme potom. To nie je pre ľudí vnímateľné, ale zápach vitamínu v pote je pre komárov veľmi nepríjemný.

Dávkovanie

Aby sa účinne odradili komáre, užívajte 100 mg vitamínu B1 denne. Po niekoľkých dňoch užívania suplementácie by sme si mali všimnúť, že na nás útočí menej komárov.

# Kde nájdeme najviac vitamínu B1?

  • Ovocie a zelenina, v ktorých ho nájdeme: strukoviny a obohatené obilniny, kukurica, zemiaky, slivky, hrozno
  • Odporúčaný denný príjem: 1,4 mg
  • Čo ste možno nevedeli… Pri varení sa stráca približne polovica tiamínu, záchranou sú však zdroje v zemiakoch, ktoré sa varia v šupke.

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>