Koľko surového cesnaku by ste mali zjesť, aby vám pomohol a koľko, aby vám neublížil?

V poslednej dobe je cesnak stále viac a viac populárny, pretože veľa vedcov a výskumníkov preukázalo, že jeho schopnosti pomáhajú regulovať vysoký krvný tlak.

Ale cesnak je tiež známy ako prírodný a organický liek na znižovanie zlého cholesterolu, na choroby srdca a na úspešnú a účinnú liečbu nádorov.

Cesnak je dobre známy pre látku, ktorú obsahuje – alicín. Okrem špecifického zápachu sa môže použiť aj na zníženie obsahu tukov, ktoré sa zhromažďujú na stenách tepien. V skutočnosti alikín blokuje aktivitu angiotenzínu a zastavuje kontrakciu krvných žíl a zvyšovanie krvného tlaku. To je dôvod, prečo odporúčame, aby cesnak ako dokonalá prírodná zložka pre zdravie srdca a krvných ciev.

Cesnak sa najlepšie používa v jeho prirodzenom – čerstvom stave a neodporúčame vám varenie pri vysokých teplotách. Keď je cesnak rozdrvený a nasekaný, uvoľňuje alicín a pri varení cesnak stráca svoje schopnosti. Existujú rôzne prísady na báze cesnaku, ako sú: cesnakové extrakty, cesnak v práškovej forme a cesnakové tablety.

Koľko cesnaku by ste mali konzumovať?

Ak chcete zabrániť vysokému krvnému tlaku, odporúčame vám jesť okolo 1 gr. cesnaku denne. A samozrejme, ak konzumujete nejaké lieky na vysoký krvný tlak, poraďte sa so svojím lekárom o správnom dávkovaní a ak môžete konzumovať cesnak s tabletkami a liekmi, ktoré vám predpísali. Ak chcete zaobchádzať s vysokým krvným tlakom, nemôžete ho úplne regulovať iba konzumáciou cesnaku.

Ak ste priemerný zdravý človek, môžete každý deň bezpečne konzumovať až štyri strúčiky cesnaku, pričom každý z nich váži okolo gramu.

Ak máte dlhodobo nízky krvný tlak, s cesnakom opatrne! V ojedinelých prípadoch môže vyvolať migrénu, alergiu či kontaktnú dermatídu.

Dajte prednosť cesnaku z domácej produkcie. Čínsky sa do našich obchodov dostáva až niekoľko mesiacov po zbere. Aby prežil cestu, je chemicky ošetrený.

ZDROJ:weeklyhealthylife.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>