Kokosový olej: 28 úžasných použití

Všeobecne používame formulácie plné silných chemikálií, z ktorých niektoré tiež spôsobujú vážne podráždenie pokožky. Kokosový olej má nespočetné množstvo pozitívnych účinkov, a ak zistíme, aký dobrý je, pravdepodobne by sme postupne vyhodili chemické výrobky, na ktoré sme zvykli. Tento nádherný olej sa dá použiť na viac ako 150 rôznych účelov, z ktorých uvádzame 28.

Kokosový olej je silný antioxidant a má protizápalové vlastnosti. Zvyšuje vstrebávanie živín a má potenciálne antivírusové, plesňové, antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti.

1. Masážny olej

Kokosový olej je obzvlášť užitočný pri masáži. Má fantastickú vôňu a zmierňuje bolesti svalov vďaka svojmu protizápalovému účinku.

2. Zubná pasta

Ak si chcete vyrobiť vlastnú zubnú pastu bez obsahu fluoridov, pridajte do oleja jedlú sódu!

3. Mazivo

Kokosový olej je vynikajúce, prírodné a bezpečné mazivo.

4. Kŕčové žily

Jeden z najlepších prírodných liekov na kŕčové žily. Masírujte postihnuté oblasti 3-4 krát denne.

5. Proti strii

Vďaka svojimfantastickým výživným účinkom je pre obezitu veľmi prospešná pre poškodenú popraskanú pokožku. Aplikujte 3-4 krát denne na postihnuté miesto.

6. Ošetrenie tetovaním

Aby sa zabránilo vyblednutiu farieb, na tetovanie naneste kokosový olej. To urýchľuje proces hojenia a tiež zabraňuje infekcii.

7. Popáleniny

Kokosový olej pri popálení urýchľuje proces hojenia. Často sa používa, kým sa nedosiahne požadovaný účinok. Zabráni sa tým trvalým jazvám.

8. Deodoračný

Kokosový olej má silné antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, a preto je účinný v boji proti patogénom. Konvenčné dezodoranty obsahujú hliník, preto namiesto toho použite kokosový olej! To môže tiež znížiť riziko rakoviny! Všetko, čo musíte urobiť, je vtrieť ho do podpazušia!

9. Lupiny

Tento neuveriteľný olej značne redukuje svrbenie a olupovanie pokožky hlavy vďaka svojim hydratačným vlastnostiam. Je tiež schopný regulovať produkciu tuku na pokožke hlavy, ktorá je hlavnou príčinou lupín. Pred uložením do pokožky pokožky hlavy otrite kokosovým tukom. Ráno opláchnite surovým vegánskym produktom na starostlivosť o vlasy.

10. Protimodrinám

Ideálne na ošetrenie modrín, pretože urýchľuje procesy hojenia, znižuje začervenanie a opuch.

11. Kondicionér na mihalnice

Rovnako ako naše vlasy, aj naše mihalnice potrebujú čas od času kondicionovať. Predtým, ako ideme spať, votrite si trochu kokosového tuku našimi prstami a potom naneste niekoľko rias.

12. Spevňovač nechtov

Potrite naše nechty kokosovým olejom, aby boli silnejšie. Týmto spôsobom môžeme chrániť vrstvu keratínu, ktorá chráni nechty pred rôznymi škodlivými účinkami.

13. Odstraňovač make-upu

Kokosový tuk môže pomôcť s odstránením make-upu. Položte ju na bavlnenú guľu, utrite tvár a potom ju umyte prírodným hydratačným mydlom.

14. Na póry

Kokosový tuk účinne znižuje veľkosť pórov, zabraňuje prenikaniu nečistôt a spôsobuje akné. Vďaka použitiu kokosového tuku je pokožka jemná a hladká.

15. Po holení

Po holení je kokosový olej veľmi dobrý pre začervenanú pokožku po holení. Aplikuje niekoľkokrát podráždenú pokožku.

16. Odlupovanie

Naolejujte pokožku, aby bola účinná pri odlupovaní! Potom odstráňte odumreté bunky epitelu pomocou odieracej rukavice. To môže tiež zbaviť nečistôt, ktoré spôsobujú veľa kožných problémov a pokožku hydratovať. Tento nádherný olej má vysoký obsah kyseliny laurovej, čo je veľmi užitočné pri zlepšovaní stavu pokožky a má silný antibakteriálny a antimikrobiálny účinok.

17. Krém na kutikuly

Kutikulu môžetezmäkčiť občasným potrením kokosovým olejom.

18. Vlasový gél

Namiesto gélovej želé môžete použiť kokosový tuk.

19. Čistič rúk

Kokosový tuk je vďaka svojim antibakteriálnym účinkom skvelým prostriedkom na čistenie rúk. Masírujte dlane pribl. pol minúty, potom najskôr utrite navlhčenou utierkou a potom suchou handrou. To tiež zabraňuje popraskaniu pokožky v dôsledku počasia.

20. Proti fraktúre

Na končeky vlasov naneste malé množstvo kokosového tuku, aby ste účinne ošetrili fraktúru a suchosť.

21. Hĺbková výživa pre kondicionovanie vlasov

Kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, ktoré sú prospešné aj pre vlasovú pokožku a vlasové folikuly. Vlasy hlboko kondicionujte, nechajte ich hladké a lesklé. Vezmite 2 lyžice kokosového tuku a vmasírujte ho do vlasov. Nechajte ho cez noc alebo aspoň 1 hodinu. Potom ich umyte šampónom a z času na čas naneste jablčný ocot. Vlasy budú krásne!

22. Prevencia vrások

Ako už bolo spomenuté, tento neuveriteľný olej intenzívne napína pokožku a spojivové tkanivo. Týmto spôsobom omladzuje a osviežuje pokožku. Ak sa používa pred spaním, robí svoju prácu a zabraňuje vráskam.

23. Očný tieňový krém

Aplikujte okolo očí trochu kokosového oleja, aby ste pokožku hydratovali a omladili a obmedzili tmavé kruhy.

24. Kokosový olej 

Vďaka svojmu prirodzenému opaľovaciemu účinku môže kokosový olej zabrániť slnečným lúčom poškodzovať pokožku. Naneste na pery, aby ste zabránili ich trhaniu pod slnkom.

25. Opaľovací krém

Ako prírodný opaľovací krém zabraňuje spáleniu. Najmenej pol hodiny pred opaľovaním sa namažte kokosovým tukom, aby ste mali dostatok času vstrebať a uplatniť svoje požehnanie na pokožke.

26. Telový peeling

Ak chcete urobiť náš prirodzený telový peeling, zmiešajte 2 polievkové lyžice čaju alebo cukru a 3 polievkové lyžice kokosového oleja. Táto guma sa dá použiť aj na telo a tvár.

27. Namiesto vazelíny

Použite kokosový tuk namiesto vazelíny na báze ropy ako oveľa účinnejšia a bezpečnejšia alternatíva!

28. Repelent proti hmyzu

Kokosový olej môže byť naším obľúbeným repelentom proti hmyzu jednoducho preto, že predlžuje trvanlivosť repelentu zakúpeného v obchode.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>