Kľúčové tipy, aby vaše vlasy rástli rýchlejšie

Pestovanie vlasov môže niekedy vyzerať ako taký zápas a vedieť, aké výrobky a tipy by ste mali a nemali by ste používať, môže byť zložité. Vaše vlasy môžu byť jedným z vašich najväčších úspechov, preto je dôležité, aby ste ich udržali silné a zdravé.

Na trhu sú dnes tisíce produktov na pestovanie vlasov. Nájdete ich v kozmetických salónoch, obchodoch s potravinami a mnoho ďalších. Ale vaše vlasy nielenže potrebujú správne produkty, ale aj potrebné výživné látky a vitamíny, ktoré jej pomáhajú prosperovať. Zložením všetkých týchto doplnkov a tipov na výživu vaše vlasy začnú rýchlejšie rásť. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o kľúčových tipoch na zrýchlenie rastu vašich vlasov.

Najlepšie produkty pre rast a hrúbku vlasov

Pri hľadaní vlasových prípravkov musíte pochopiť, aký typ vlasov máte, aby ste si vybrali tie, ktoré budú pre vás najlepšie fungovať. Máte mastné vlasy? Suché vlasy? Husté vlasy? Tenké vlasy? Toto je niekoľko otázok, ktoré si musíte položiť pred nákupom produktov na starostlivosť o vlasy. Napríklad, ak máte mastné vlasy, skúste ísť na šampóny, ktoré nie sú také silné a krémové. Týmto spôsobom sa nezvýši množstvo oleja, ktoré už máte vo vlasoch. Hrubé a krémové šampóny by boli lepšie pre niekoho, kto má poškodené, suché a krehké vlasy.

Je tiež dôležité skontrolovať prísady. Existuje niekoľko látok, ktoré môžu byť škodlivé pre vaše zdravie vlasov a ktoré sú umiestnené v produktoch na policiach. Nevyberajte gél alebo šampón na základe ich vône. Je dôležité, aby ste vedeli, o aké chemikálie / látky ide, aby ste sa im za každú cenu mohli vyhnúť. Držte ďalej od výrobkov, ktoré obsahujú sírany, parabény a iné škodlivé chemikálie. Môžu byť škodlivé pre vaše zdravie vlasov a zastaviť rast.

Tipy na prirodzený rast vlasov

Medzi najlepšie tipy na rast prírodných vlasov patrí použitie éterických olejov na zvýšenie rastu a hrúbky vlasov. Tieto oleje sa používajú už tisíce rokov na kozmetické a liečebné účely. Esenciálne oleje, ako je mäta pieporná, rozmarín, levanduľa a mandľový olej, sú skvelé pre starostlivosť o vlasy. Oleje mäty piepornej stimulujú bunky tela, kde sa aplikujú. Ak ho aplikujete na pokožku hlavy, olej stimuluje bunky. Tým sa zvýši prietok krvi do buniek vlasových folikulov a podporí sa rast. Rosemary je populárny éterický olej na rast vlasov vďaka svojej schopnosti zvyšovať bunkový metabolizmus. To znamená, že zlepšuje bunkový rast a silu. Levanduľa má schopnosť zabrániť rastu baktérií. Upokojuje pokožku hlavy a zabraňuje lupinám a suchu. Udržanie hydratácie pokožky hlavy je veľmi dôležité, keď sa snažíte zvýšiť rýchlosť rastu vlasov. Mandľový olej robí vaše vlasy menej náchylné k rozštiepeným koncom. To znamená, že to znamená, že rast vašich vlasov nebude spomalený stratou vlasov, ktoré sú poškodené.

Najlepšie potraviny pre rast vlasov

Namiesto toho, aby ste sa zameriavali iba na produkty a oleje na podporu rýchlejšieho rastu vlasov, skúste do každodennej rutiny zahrnúť zdravšiu stravu. Vaša strava je veľká časť toho, ako vaše telo funguje, a bez zdravého tela nebudú vaše vlasy zdravé. Jedzte potraviny bohaté na bielkoviny, vitamíny a minerály.

Vaše vlasy sa skladajú z bielkovín (keratín), preto je dôležité, aby ste ich dostávali vo svojej strave. Jedzte potraviny ako špenát, orechy, mäso, ryby, vajcia, syr a semená. Sú to len pre začiatok, sú tam stovky potravín, ktoré majú vysoký obsah bielkovín, ktoré tiež môžete jesť. Budete sa tiež chcieť uistiť, že v strave máte dostatok vitamínov a minerálov. Zamerajte sa na konzumáciu potravín, ako je ovocie a zelenina, ktoré obsahujú vitamíny A, C, D a E. Vaše vlasy vám ďakujú za to, že ste kŕmili takým úžasným jedlom. Ak však zistíte, že je ťažké tieto skupiny potravín konzumovať, skúste užívať multivitamín denne. Tie poskytnú vášmu telu všetky dôležité živiny, ktoré potrebuje na zásobovanie zdravej hlavy vlasov.

záver

Aj keď sú vaše vlasy na hlave v podstate „mŕtve“, je potrebné udržiavať ich zdravé. Ak dokážete držať krok s týmto zoznamom potrieb, vaše vlasy budú krásne rásť.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:abestfashion.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>