Kedy ste sa naposledy starostlivo pozreli na svoje ruky? Pravdepodobne asi nikdy, tak teraz je ten pravý čas, niečo zaujímavé vám môžu prezradiť

Musíte venovať väčšiu pozornosť vašim rukám, pretože môžu preukázať, že niečo nie je v poriadku so svojím zdravím.

Raynaudov syndróm

Tu je 7 vecí, ktoré vaše ruky hovoria o vašom zdraví:

1. Peeling a šupinatá pokožka

Vláknová koža, najmä na prstoch, je znakom nedostatku vitamínu B a vitamín B je skutočne dôležitý pre zdravú pokožku.

„Užívanie doplnku biotínu pomáha podporovať zdravý rast pokožky a nechtov; niacín pomáha chrániť a opravovať pokožku tým, že bráni tvorbe melanínu, zvyšuje rast kolagénu a zlepšuje prirodzenú bariéru proti vlhkosti, „hovorí David E. Bank, MD, asistentka klinického profesora dermatológie v New Yorku / Presbyterian / Columbia v New Yorku City.

Je dôležité začať užívať doplnky a jesť viac potravín bohatých na vitamín B, ako sú napríklad huby, ryby, arašidy, avokáda a tuniak.

2. Trasenie

Nepozerajte sa, ak si všimnete, že vaše ruky sa trasú. Rušivé ruky môžu byť niekedy spôsobené príliš veľa kofeínu. Dokonca aj niektoré lieky môžu spôsobiť, že vaše ruky sa budú triasť. Na druhej strane, ak spozorujete trasenie, ktoré sa vyskytuje veľmi často, kontaktujte svojho lekára, pretože to môže byť príznakom Parkinsonovej choroby.

3. Popraskané a slabé nechty

Ak sa vaše nechty ľahko prasknú a ak je to veľmi často, môže to byť spievanie nedostatku zinku. Zinok je dôležitý, pretože pomáha rastu a obnove kožných buniek. Pridajte do stravy ďalšie potraviny bohaté na zinok, ako sú orechy, ovos, mäso a pšeničné klíčky.

4. Biele alebo bledé nechty

Táto zmena farby môže byť znakom anémie, čo znamená, že nevytvárate dostatok zdravých červených krviniek, ktoré prenášajú kyslík do tkanív. Robte rutinný test, ak chcete zistiť, či máte anémiu.

5. Modré prsty

Ak zistíte, že vaše končeky prstov menia farbu z bielej na modrú a červenú, môže to byť známka Raynaudovho syndrómu.

„Tento stav spôsobuje chlad prstov a môže byť sprevádzaný bolesťou, znecitlivenosťou a brnením“.

Tento stav sa vyskytuje v dôsledku zníženého krvného obehu a spazmu krvných ciev. Najlepší spôsob, ako liečiť túto chorobu, je užívať lieky, nosiť rukavice, vyhnúť sa fajčeniu a emočnému stresu.

6. Suchosť, vyrážka a svrbenie

Ak máte pocit, že žiaden krém nemôže vyčistiť drsné ruky, pravdepodobne máte ekzém. Ekzém je stav, ktorý spôsobuje, že vaša pokožka sa stáva extra suchou, svrbivou s vyrážkami. Poraďte sa so svojím lekárom. Ak nemáte ekzém a vaše ruky sú naozaj suché, použite krémy, ktoré obsahujú vitamín A.

„Opakované umývanie rúk, ktoré môžu vysušiť vaše ruky a potom sa po celý deň dotýkať papiera a iných tvrdých materiálov, ich dvakrát vysuší. Pretože my nekrémujeme ruky počas spánku, tieto výrobky budú mať dostatok času na preniknutie do vašej pokožky.

7. Hnedé škvrny

Tieto škvrny sú spôsobené priamym vystavením slnku. Naše ruky sú naozaj náchylné na poškodenie slnkom a preto je dôležité, aby ste pred opustením domu vždy použili krém SPF.

ZDROJ:womendailymagazine.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>