Keď som začala pridávať toto korenie do každého pokrmu, bolesť v obličkách ma záhadne prestala obťažovať

Veľa ľudí, a vrátane mňa, si často pletú túto rastlinu s petržlenom. Korenie, obloha – všetko je koriander (to je tiež nazývaný čínsky petržlen alebo koriander kishnetsom). Avšak, nie každý vie, že táto rastlina je tiež silná prírodná medicína . Tu je dôvod, prečo.

Užitočné vlastnosti koriandra

Koriander kvitne v polovici leta, má guľaté plody žlto-hnedej farby. Semená sa používajú ako korenie, ktoré sa hodí k masovým a rybím pokrmom, polievky a omáčky, a listy sa používajú ako občerstvenie do šalátov.

Jeden môj priateľ trpí ochorením obličiek, a dokonca aj s chuťou do jedla mal zjavné problémy. To všetko trvalo pomerne dlhú dobu a liečba nepomáhala. Jednoduchá náprava situácie bolo korenie, začal ho pridávať takmer do akékoľvek jedla počas varenia.

Vôňa nádherná, ohromujúci chuť, a o zázračných výhodách teraz budeme diskutovať. Koriander – prírodný a vysoko účinný prostriedok pre liečenie obličiek , pankreasu, pečene.

  1. Koriander obsahuje množstvo bielkovín, a je bohatý na zelené mikročastice, ako je mangán, horčík, železo, vlákniny, vápnika, fosforu a draslíka.
  2. Je vynikajúcim zdrojom vitamínov A, C, E, K a skupiny B.
  3. Koriander má močopudné vlastnosti a tým lieči obličky. Rastlina má antiseptické a antimikrobiálne vlastnosti.
  4. Zlepšuje trávenie vďaka zdravému fungovaniu pečene a čriev. Pravidelná konzumácia tohto korenia môže pomôcť znížiť krvný tlak u ľudí s hypertenziou.
  5. Koriander môže zmierniť príznaky artritídy a reumatizmu kvôli jeho protizápalovým vlastnostiam.
  6. Táto bylina pomáha pri rôznych typoch gastro-črevných ochoreniach. Koriander úspešne lieči hnačku.
  7. Šalát s koriandrom, podávaná pred teplých jedál, perfektne pripravené žalúdok prijímať potravu.
  8. Osviežuje dych a pomáha zbaviť zlého dychu. Tento efekt je spôsobený antiseptické vlastnosti rastlín.

Koriander – jeden z najviac prospešných rastlín pre človeka. Jedná sa o lacné a dostupné prostriedky na podporu zdravia a zachovanie krásy.

Pripomeňte o tomto aromatickom korení svojim priateľom. Koriander je nielen chutný, ale tiež veľmi užitočný!

 

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>