Keď si budete umývať vlasy s cesnakom, začnú vám rásť, ako divé. Neveríte, vyskúšajte, naozaj to perfektne funguje

Viem, keď počujete niečo po prvýkrát, to znie divne, ale je to pravda. Cesnak obsahuje základné zložky, vrátane síry, medi, vitamínu C, selénu a minerálov, ktoré sú veľmi užitočné pre rast vlasov. Meď v cesnaku podporuje rast vlasov, zahusťuje vlasy a zlepšuje farbu vlasov. Ak nechcete trpieť s nedostatkom niektorého z vyššie uvedených prvkov, môžete sa úplne spoliehať na nádherný všestranný cesnak.

Zistite, ako môžete použiť cesnak na rast vlasov

• Pridajte do šampónu / kondicionéra med a cesnak
Najjednoduchšia vec, ktorú zvyčajne meníme pri raste vlasov, je šampón. Pridajte cesnak do šampónu a potom ho použite na vlasy. A med je vynikajúci kondicionér, môžete pridať cesnakovú šťavu do medu. Med bude kŕmiť vlasy vitamínmi a cesnak podporuje rast vlasov. Ak chcete znížiť zápach, môžete pridať zázvor, ktorý má tiež niektoré užitočné minerály na kŕmenie vlasov.
PS: Nepoužívajte cesnakový šampón viac ako dvakrát mesačne.

• S kokosovým olejom
Pri ďalšej masáži vlasov s kokosovým olejom pridajte do neho trochu cesnakovej šťavy. Stačí rozdrviť pár strúčikov cesnaku a zmiešať s jednou čajovou lyžičkou kokosového oleja, zohriať zmes na niekoľko minút a dobre premiešať. Nechajte vychladnúť, potom naneste na pokožku hlavy a masírujte. Opakujte 2-3 krát týždenne, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.

• Potierajte pokožku hlavy
Asi hodinu predtým, ako si pôjdete umyť vlasy, rozdrvte strúčiky cesnaku a rozotrite ich na miestach vypadávania vlasov. Počkajte hodinu a masírujte pokožku hlavy pomocou olivového oleja. Zakryte vlasy pomocou igelitového vrecka a choďte do postele, potom si umyte vlasy po prebudení. Opakovaný proces pomôže obnoviť vlasy.

• S olivovým olejom
Nechajte celé strúčiky cesnaku do fľaši olivového oleja asi týždeň, aby ste predišli vypadávaniu vlasov a podporili rast vlasov. Aplikujte olej na vlasy a vlasovú pokožku na noc pred spaním. Nasledujúce ráno umyte vlasy.

• Priama aplikácia 
Môžete rozdrviť cesnak a aplikovať šťavu priamo na pokožku hlavy a vlasy. Nechajte to pár minút pred šampónovaním a kondicionovaním.

• Cesnakový olej
Môžete si kúpiť cesnakovú tinktúru na trhu. Prírodný cesnakový olej je lepší, ako tenčo kúpite. Ako ho urobiť?
Nakrájajte cesnak a pridajte olivový olej a dajte do nádoby. Nechajte stáť najmenej dva týždne. Namiesto toho môžete použiť mandlový olej, ak chcete. Uchovávajte ju v chladničke.

 ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>