Každý vie, že cesnak je pre naše zdravie veľmi dobrý. Ale, je tu jedno ALE, nemôže ho jesť každý

Mnohé národy sveta uctievali cesnak ako „kráľ korení“ nielen kvôli svojim chuťovým vlastnostiam, ale aj kvôli mnohým zdravotným vlastnostiam . Pomáha normalizovať črevnú mikroflóru, posilňuje imunitný systém tela a tiež bojuje proti bakteriálnym infekciám. Ľudia začali veriť cesnaku pred 5000 rokmi a dnes ho aktívne využívajú.

Ale viete o výhodách používania na prázdny žalúdok? Je to naozaj pôsobivé. Použitie hlavy cesnaku (zvyčajne pečený cesnak, ráno na prázdny žalúdok má veľa výhod:

1. Ste menej náchylní k infekčným chorobám

Mnoho ľudí dáva cesnak na kožu na liečbu bradavíc a plesňových infekcií. Niektoré dôkazy o jeho účinnosti v boji proti infekciám, ako je herpes zoster a dermatofytóza.

2. Váš krvný tlak sa vráti do normálu

Ako ukazuje jedna zo štúdií, cesnak výrazne znižuje zvýšený tlak. Podľa výsledkov samotnej štúdie:

„Na rozdiel od placeba, cesnak významne znižuje systolický krvný tlak (pod 12 mm Hg. V) (95% CI 0,56 až 23.44 mm Hg. V, p 0,04) a diastolického krvného tlaku až 9 mm Hg , (95% CI 2,49 až 15,51 Cl, p = 0,007). Autor tvrdí, že cesnak nemal vedľajšie účinky. Aj počas štúdie sa nenašlo.

3. Znižuje zápal

Niektoré štúdie ukázali, že cesnak pôsobí ako nesteroidné protizápalové lieky – anabolické (ako je ibuprofén) a zabraňuje zápalovému procesu.

4. Disperguje krv, čím sa znižuje riziko tvorby krvných zrazenín

5. Budete menej náchylní na chrípku a prechladnutie

6. Pomôže pri ochoreniach nervového systému

7. Cesnak znižuje hladinu triglyceridov a tým zabraňuje vzniku aterosklerózy

8. Pomôže tiež znížiť hladinu cholesterolu v krvi

Štúdie, v ktorých sa použil suchý cesnak, ukázali významné zníženie cholesterolu, LDL a triglyceridov.

9. Vaša imunita bude silnejšia

Jeden klinček cesnaku obsahuje 5 mg vápnika, 12 mg draslíka a viac ako 100 zlúčenín síry. To všetko z neho robí viac ako dostatočne silné na boj s rôznymi infekciami a baktériami.

Avšak skôr ako začnete užívať jeho silné účinky, mali by ste skontrolovať, či je cesnak pre vás naozaj bezpečný. V prípade, že ste alergický, nemali by ste ho jesť surový. Ak si všimnete akékoľvek kožné reakcie po zjedení surového cesnaku, alebo sa vám zvýši teplota či začnete mať bolesti hlavy, potom by ste ho konzumovať nemali.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>