Každý má rád melón, len málo kto vie, čo robí s našim telom

Melón je bohatý na vodu (88-90%). Hodnota kalórií je nízka, ale to neznamená, že nemá žiadnu výživovú alebo terapeutickú hodnotu. Mnohokrát nie je dôležité, koľko ho zjeme, ale koľko živín obsahuje. V tomto ohľade sú melóny jedným z najlepších druhov ovocia.

Okrem výbornej chuti má však aj veľké množstvo prínosov pri liečení rôznych zdravotných problémov.

Medzi jeho najznámejšie účinky patria veci ako zníženie krvného tlaku, zmierňovanie opuchov či odstraňovanie kožných hubovitých infekcií.

Najmä melón sa môže pochváliť prekvapivými hodnotami. Keďže zvyčajne ho jeme veľa, množstvo živín, ktoré má, je značné. Melóny majú obsah cukru 8%, vodné melóny 5%.

Melón proti zápche

Stačí zjesť jeden krajec červeného melóna a obnoví sa vám správny pohyb čriev. Všetko je to vďaka vysokému obsahu vody a vlákniny.

Spotreba melónu zabraňuje rastu určitých škodlivých bakteriálnych druhov v črevnom trakte.

Jeho chuť, vôňa, vitamín C a vitamín A zvyšujú chuť do jedla, takže má dobrý účinok na tráviace poruchy. V prípade močového mechúra a obličiek sa vodný melón dokázal ako veľmi vhodný.

Melón má diuretické vlastnosti a teda odvádza vodu, ktorá sa pri opuchoch hromadí v tele. Pre dosiahnutie želaného účinku vypite aspoň 3 poháre melónovej šťavy denne.

Červený melón pôsobí v tele silno alkalicky, čo je dôležitý faktor pre rozpúšťanie a vyplavovanie vykryštalizovanej kyseliny močovej z bolestivých kĺbov.

ZDROJ:bidista.com

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>