Kamarátka mi prezradila, ako ľahko odolať pokušeniu a stratiť chuť na sladkosti a iné dobroty, naozaj to funguje

Nič nie je viac povznášajúce, ako kus dobrého koláča, čokoládovú tortu alebo cukrovinku s čajom. Niet divu, že odmietnutie sladkého – závažné rozhodnutie. Mnohí sa snažíme obmedziť dezerty. Bohužiaľ, niekedy to nie je ľahké …

Ako sa vzdať sladkého bez väčšej námahy. Samozrejme, že to môže byť vykonané pomocou psychického týrania alebo použitie silnéj motivácie, ale existuje spôsob, oveľa jednoduchší.

Sezamové mlieko

Veľmi často je chuť na sladké aj bez dôvodu. Okrem osobných stravovacích návykov, k túžbe niečo k jedlu s vysokým obsahom glukózy môže mať vplyv na nedostatok vápnika a horčíka. Zvlášť podobne ako cukrovinky a torty pre tých, ktorí diétujú.

Chudnutie je oveľa náchylnejšie k pokušeniu. Získanie menej energie, vyžaduje glukózu. Po prvé, to sa rýchlo vstrebáva. Po druhé, to sa chová ako energetická bomba.

Použiť sezam. Neoceniteľný prínos sezamu je vysoký obsah vápnika v ňom, horčík, vitamíny A, E, C a skupiny B. Takže získa telo energiu, ktorú potrebuje, ale nebude to mať vplyv na hmotnosť. Zostáva len správne výhody. Pripravte si sezamové mlieko!

Budete potrebovať

  • 100 g praženého sezamu
  • 2 lyžice medu
  • 1 l vody

Namočiť sezamové semienka cez noc vo vode. V dopoludňajších hodinách umyť, nalejeme do mixéra, pridajte pohár vody s medom a mlieť obilie. Potom pridajte zostávajúcu vodu a premiešajte všetko v mixéri. Ak tomu tak nie je, drvte obilie, dlhšie, je to trochu náročné. Med sa používa ako sladidlo, takže to nie je nutné.

Tak dostanete vynikajúcu sezamový liter mlieka, pohár, ktorý treba vziať ráno pred jedlom. Neprirodzená chuť na sladkosti zmizne po niekoľkých dňoch, a spolu s ním, aj slabosť.

Okrem posilnenia kostí, dostanete vitamínvé obohatenie, budete mať zdravé nechty a vlasy. Ďalší pekný doplnok sú antioxidanty, ktoré chránia proti starnutiu a znížia riziko vzniku rakoviny.

Pamätajte, pražené sezamové semienko úplne stratí užitočné vlastnosti, a zachovať živiny je jednoduchšie a lepšie z namočených semien. Sezamové mlieko môžu byť použité v pečení alebo ako základ pre koktaily.

 

ZDROJ:SOVKUSOM.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>