Jedzte mandarínky, vďaka nim budete pomaly starnúť!

Chcete, aby váš mladý vzhľad vyzeral dlhšie? Jedzte mandarínky! Citrus je dobrým zdrojom vitamínu C. Hoci mandarínky sú malé, majú veľa. Čo je ešte zaujímavejšie, jesť im môže pomôcť udržať našu mládež dlhšie. To napríklad oneskorí šedivenie vlasov alebo zabráni vráskam. Vitamín C pomáha produkovať viac kolagénu do tela alebo zvyšuje produkciu mazu, čo sa premieta do tejto akcie.

Mandarínky oneskorujú procesy starnutia

Nepochybne, koža vyzerá mladšie alebo nedostatok šedých vlasov je už veľkou výhodou, ale je ich ešte viac. Mandarínky tiež zlepšujú trávenie, regulujú krvný tlak a chránia srdce pred infarktmi. Dobré trávenie, ktoré dlhujeme vláknu obsiahnutému v mandarínkach, sa tiež premieta do účinkov v chudnutí. Štúdie ukazujú, že konzumácia takýchto produktov spôsobuje zníženie telesnej hmotnosti.

Sú mandarínky iné ako pomaranče

Sú to veľmi podobné ovocie, ale mandarínky vystupujú proti ich pozadiu s obsahom vitamínu C a vlákniny. Preto budú efektívnejšie ako jesť aj pomaranče. Aj keď spotreba pomarančov a klementín tiež pozitívne ovplyvní náš vzhľad alebo zdravie.

Ako si vybrať sladké mandarínky?

Radi Vám poradíme, ako si vybrať naozaj sladké mandarínky. V prvom rade je potrebné venovať pozornosť krajine pôvodu. Najsladšie mandarínky pochádzajú zo Španielska a majú svetlooranžovú kôru.

Je tiež potrebné starostlivo skontrolovať ovocie. Ak je mandarínka mäkká, keď ju stláčame, znamená to, že má veľa šťavy a je sladká. Treba si však uvedomiť, že koža je pružná a vracia sa k predchádzajúcej forme. Inak to môže znamenať, že mandarinka je už prezretá a rýchlo sa rozpadá.

Dajte si pozor na pesticídy

Mandarínky sú na zozname výrobkov, ktoré obsahujú najviac pesticídov. EHS v roku 2017 vytvorilo zoznam 50 zeleniny a ovocia, ktoré ich obsahujú. Mandarínky boli na 26. mieste. Výskum sa týkal USA, ale vzhľadom na to, že väčšina sa jednoducho dováža z krajín, ako je Španielsko, tí v našich obchodoch pravdepodobne majú toľko z nich.

Preto by sa mandarínky mali dobre umyť pred jedením. Ale keď chceme mať istotu, že účinne odstránime pesticídy, je najlepšie ich kúpať v čistenej sódovej vode. Musia v nej stráviť 15 minút, ale minimálny čas je dve minúty.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>