Jedna známa mi poradila aby som každé ráno nalačno jedla lyžicu tohto oleja. Po pár dňoch sa mi normalizoval krvný tlak a znížil cholesterol

Určite ste už počuli o výhodách ľanového oleja, ale len zriedka mu venujete pozornosť. Dôrazne ho odporúčajú lekári, výživoví poradcovia, ale aj tá hŕstka ľudí, ktorá ho pravidelne používa. Bohato sa využíva tak v medicíne, tak v kozmetike. Napriek jeho významným účinkom ho používa až žalostne málo ľudí. Dnes Vám prezradíme o tomto produkte niečo viac. Na čo sa ľanový olej používa a v čom je tak výnimočný?

Vzácny prírodný poklad

Špecifikom ľanového oleja pri použití v kuchyni je jeho mierne horkastá chuť, vďaka ktorej výborne osvieži každé jedlo. Hodnota oleje pre ľudské telo je však predovšetkým v jeho zložení. Obsahuje mastné kyseliny, makro aj mikro prvky. Podľa hodnoty obsahu omega3-mastných kyselín je dokonca dvojnásobne bohatší ako rybí olej. Pre tých, čo sú na ryby alergickí, alebo ich jednoducho nemajú radi, existuje náhrada. A nie hocijaká.

Ľanový olej by sa mal užívať ráno na lačno, približne 20-30 minút pred prvým jedlom. Olej môžete piť aj pred spaním, alebo polhodinu po poslednom jedle. Optimálna denná dávka by nemala presiahnuť jednu polievkovú lyžicu. Okrem jedla ho môžete používať aj na vlasy, kožu či pleť. Akonáhle zistíte, ako úžasne ovplyvňuje telo zvonku aj zvnútra, budete ho kupovať pravidelne.

Balík pre zdravie

Ľanový olej je fantastický na chudnutie. Obsahuje kyselinu olejovú omega-9, kyselinu linolovú omega-9 a alfa-linolénovú kyselinu omega-3. Prvé dve kyseliny výrazne znižujú chuť do jedla. Preto každý, kto trpí kilami navyše a túži schudnúť, mal by siahnuť po tomto produkte. Pridať si ho môžete aj do šalátov, či jogurtových zálievok.

Normalizuje krvný tlak

Ľanový olej pozitívne ovplyvňuje aj kardiovaskulárny systém,
normalizuje krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu v krvi a spôsobuje, že cievy v tele sú pružnejšie. Vedci dokázali, že dokáže dokonca zabrániť opakovaniu infarktu.

Hormonálna rovnováha

Ženy trpiace hormonálnou nerovnováhou by mali takisto siahnuť po tekutom prípravku. Taktiež tie, ktoré trápia menopauza, či trpia silnou a bolestivou menštruáciou.

Na zápaly

Zmierňuje tiež povrchové zápaly, najmä na koži. Ľudia trpiaci nepríjemnú chorobou lupus ho používajú pravidelne. Olej normalizuje funkciu mazových žliaz. Maska s olejom je vynikajúci proti starnutiu a má výživné a tiež antibakteriálne vlastnosti. Účinok ľanového oleja je oveľa lepšie, keď ho konzumujete priamo, nie z tabletiek.

Aby ste pozitívne účinky na sebe zaznamenali, je nutné užívať olej ho s pravidelnosťou aspoň dva mesiace. 

Nezabudnite sa s týmito informáciami podeliť aj so svojimi priateľmi!

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>