Jedinečné a účinné ľudové lieky, ktoré si poradia s vačkami pod očami, drahé krémy z obchodov sa im ani z ďaleka nevyrovnajú

Už ako dieťa som sledoval, ako moja babička, uhorku očistila, nevyhodila šupku, a potom si trela s ňou tvár a krk, urobila hydratačný obklad na očné viečka. A ja som opakovala som všetky jej činnosti a nemala ani tušenie, čo je na tom cenné. A teraz to robím stále.

Ponúkame túto cennú skúsenosť a obrátiť sa na ľudové prostriedky na tvár. Zvláštna pozornosť by mala byť venovaná na jemnú pleť pod očami so sklonom k vysušovaniu, tvorbe vačkov a tmavých kruhov.

Ako sa starať o pleť v okolí očí

 1. Zemiaky
  Surové zemiaky majú zosvetľovací a hydratačný účinok, takže chladené plátky sa môžu ľahko vyrovnať s tmavými kruhmi pod očami a vráskami. Malo by byť čistý rez na  polkruhy hrúbka 1,5 cm a poslať v chladničke po dobu 10 minút, potom dať pod oči plátky po dobu 15 minút.
 2. Zelený čaj
  Zelený čaj zbavuje prebytočnej tekutiny z tela, zbaví opuchov pod očami. V snahe vyrovnať sa s problémom edému vypiť 2 šálky vonného nápoja denne. Z použitých chladených čajových vrecúšok je dobré si urobiť očný obklad.
 3. Jablká
  Jablká majú prekvapivú vlastnosť: sú schopné uvoľniť tvárové svaly po náročnom dni. Trikrát týždenne naneste na tvár a pleť okolo očí zo studenej zmesi nastrúhaného jablka a ovsených vločiek. Pre účinnosť masky nechajte na tvári 15 minút a následne zmyte chladnou vodou.
 4. Kravské alebo kozie mlieko
  Dať si 2 bavlnené vankúšiky do vychladeného mlieka a umiestniť ich na vaše oči, nechajte pôsobiť 15 minút. Mlieko hydratuje pokožku a vyživuje lepšie ako drahé krémy!

Jemné tkanivo okolo očí potrebuje špeciálne, šetrné zaobchádzanie a priebežnú starostlivosť. Ale v prípade, že je problém s opuchmi ťa trápi neustále, mali by ste dávať pozor na zdravie, počet hodín spánku a príjem potravín.

Používať prírodné prostriedky pre tvár – je to tak jednoduché! V chladničke je vždy aspoň jeden z dostupných prostriedkov.

Povedzte o nich svojim priateľom, je príjemné podeliť sa o dobrú správu!

ZDROJ:SOVKUSOM.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error: Content is protected !!