Jeden prvok posilní vlasy, nechty a pomôže v boji s kŕčovými žilami

Prvok, s ktorým sa dnes budeme zaoberať, je kremík. Bohužiaľ, nie je príliš často nájdený v produktoch, ktoré denne jeme, čo je škoda. Je to zdroj mnohých hodnotných vlastností nášho tela a nachádzame ho hlavne v bylinkách. Každý deň by sme mali poskytnúť 20-30 mg kremíka do nášho tela.

Prečo je kremík dôležitý?

Kremík je bežný v našom tele. Nájdeme ho v spojivovom tkanive, z ktorého sa budujú sliznice, šľachy, steny krvných ciev, srdcové chlopne, systém kože a kosti. Pomáha odstraňovať toxické látky z buniek.

Utesňuje kapiláry, posilňuje obranyschopnosť tela proti infekciám a zabraňuje predčasnému starnutiu. Pomáha odstrániť podráždenie a zápal pokožky, a to vďaka tomu vyzerá lepšie. Zabraňuje tiež uvoľneniu kože.

Znižuje stratu vlasov a urýchľuje ich rast. To všetko nás prináša a je dôležitým pre našu krásu. Posilnenie krvných ciev bráni vzniku kŕčových žíl. Okrem toho zlepšuje stav pokožky a podporuje ju a navyše podporuje naše vlasy a nechty.

Zdroje kremíka

Byliny obsahujúce kremík

Kremík možno nájsť v ovocných kožiach, takže je lepšie, aby ste ich neolúpali, keď ich chcete jesť. V pramenitej vode ho môžeme nájsť. Nájdeme ho aj v zrnách, takže by ste mali jesť celé zrná. Najlepším zdrojom kremíka sú však byliny, najlepšie je prasiatko, ktoré obsahuje až 60%.

Najbohatšie zdroje kremíka

Medzi najlepšie zdroje kremíka patrí praslička, konopička, stavikrv vtáčí, pýr, žihľava, podbeľ, ostrica všeobecná . Z týchto rastlín sa pripravujú nálevy alebo odvary – berieme napríklad 50 gramov prasličky, konopičky a žihľavy a 100 g horčiaky vtáčieho. Lyžicu tejto zmesi zalievame 2 pohármi vody a pomaly varíme, kým nezostane polovica obsahu nádoby. Pijeme 2 krát denne pol pohára. Byliny s kremíkom treba dlho zahrievať na otvorenom ohni, pretože kysličník kremičitý je zle rozpustný. 

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>